Przez centrum Madrytu przeszła wielotysięczna procesja.
Kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest głęboko zakorzeniony w hiszpańskiej pobożności. Pierwsza kopia obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy przybyła do Hiszpanii w 1867 r. Została umieszczona w kościele w miejscowości Huete, pierwszej fundacji redemptorystów. Pierwszy znany cud to uzdrowienie ze ślepoty chłopca o imieniu Lucas. Dzięki misjom i rekolekcjom obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy szybko trafił nie tylko do parafii, ale także do najbardziej odległych miejscowości. Ikona stała się znana w całym kraju, a kult Matki Bożej Nieustającej Pomocy wszedł na trwałe do hiszpańskiej pobożności. Jest patronką m. in. wojskowych i cywilnych służb medycznych (1926; 1941), hiszpańskiego fiskusa (Hacienda, 1954) czy też pogotowia ratunkowego (SAMUR, 1994). Kult obrazu jest w Hiszpanii czymś wyjątkowym, ponieważ tradycyjnie w kościołach znajdują się figury, np. Matki Bożej Pilar (Saragossa), Almudeny (Madryt) czy Montserrat.
Centralnym punktem obchodów w Madrycie jest uroczysta procesja w centrum miasta. Biorą w niej udział tłumy wiernych z Madrytu i okolic, a także m. in. strażacy, służba zdrowia oraz członkowie arcybractwa Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Z kolei w Granadzie procesja zatrzymuje się zawsze w katedrze na tzw. “stacji”, czyli krótkiej modlitwie, którą prowadzi zwykle miejscowy biskup.
Specjalnego błogosławieństwa czcicielom Matki Bożej Nieustającej Pomocy i czytelnikom miesięcznika Icona udzielił papież Franciszek. Czasopismo, znane wcześniej pod tytułem Perpetuo Socorro, czyli Nieustająca Pomoc, wychodzi nieprzerwanie od ponad stu lat.
Obecny okres większego spokoju w Libanie przeniesie się też na Syrię?
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.