Abp Gądecki: Jesienią ostateczna decyzja papieża

Dopiero we wrześniu br. dowiemy się, które miejsca odpowiedzi podczas przyszłorocznej wizyty w Polsce papież Franciszek - powiedział w środę przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Jak dodał, na razie jest pewne, że papież będzie w Krakowie.

Franciszek odwiedzi Polskę w przyszłym roku w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży planowanymi w Krakowie oraz 1050. rocznicą chrztu Polski.

Podczas konferencji prasowej zorganizowanej w drugim dniu zebrania plenarnego Episkopatu abp Gądecki poinformował, że we wrześniu br. do Polski przybędzie delegacja watykańska, która odwiedzi miejsca, zaproponowane przez KEP jako cele papieskiej pielgrzymki.

Jak dodał, na razie pewne jest tylko, że papież będzie w Krakowie; prawdopodobnie odwiedzi również Częstochowę, a jeśli chodzi o inne miejsca - trzeba poczekać do przyjazdu delegacji z Watykanu.

Abp Gądecki przypomniał, że wśród miejsc, które Franciszek mógłby odwiedzić, wymieniany jest również Oświęcim, gdzie - w ramach prywatnej wizyty - papież miałby zwiedzić muzeum Auschwitz-Birkenau, ale nie jest to jeszcze pewne. "Dowiemy się tego prawdopodobnie we wrześniu podczas pobytu delegacji w Polsce" - zaznaczył abp Gądecki.

Wcześniej wśród miejsc, które miałby odwiedzić papież, wymieniane były: Kraków, Częstochowa, Warszawa, Wadowice i Oświęcim.

Światowe Dni Młodzieży potrwają od 26 do 31 lipca 2016 r. Uroczystości z udziałem Franciszka odbędą się w Krakowie, a msza św. na zakończenie - w Brzegach k. Wieliczki. Młodzi powitają papieża Franciszka 28 lipca na krakowskich Błoniach. W tym samym miejscu dzień później papież będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej. Na Błoniach odbędzie się też msza na otwarcie ŚDM, której przewodniczyć będzie metropolita krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9