Papieskie katechezy

Prawdziwa rodzina to ojciec i matka, dzieci i dziadkowie.

Kiedy w mediach mowa o tegorocznym Synodzie Biskupów na temat rodziny, przeważają takie tematy, jak sakramenty dla rozwiedzionych czy związki homoseksualne. Tymczasem Papież Franciszek od początku roku liturgicznego prowadzi na audiencjach środowych katechezę o tematyce rodzinnej, poruszając w niej cały szereg innych problemów, mających podstawowe znaczenie dla wszystkich rodzin. Zwrócił na to uwagę przewodniczący Papieskiej Rady ds. Rodziny w wywiadzie dla włoskiej agencji AdnKronos.

Abp Vincenzo Paglia przypomniał, że Ojciec Święty w swoich katechezach środowych wielokrotnie powraca do sprawy osób starszych, które są dziś nieraz jakby «wyrzucane na złom». „Uważać je za «odpadki» to grzech, jakim plami się nasze społeczeństwo – powiedział szef watykańskiej dykasterii. – Każdy członek rodziny, od najmniejszego dziecka do osoby najstarszej, powinien czuć się w niej kochanym i przyjmowanym. Samotność jest bolesna dla wszystkich, ale kiedy jest się w starszym wieku, odczuwa się to jeszcze bardziej”. Abp Paglia wyraził nadzieję, że po tegorocznym Synodzie Biskupów nastąpi nowa „wiosna rodzin”. Przypomniał, że rodzina złożona z obojga rodziców i dzieci, jak też z dziadków i wnuków, to podstawa każdego społeczeństwa, także współczesnego. Broniąc autentycznej rodziny, opartej na małżeństwie kobiety i mężczyzny, przestrzegł przed zagrażającym społeczeństwu indywidualizmem, na którego ołtarzu jest się dziś gotowym poświęcić wszystko.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11