Bądź miłosierdziem Boga

Papież włącza się w kampanię.

Ojciec Święty przyjął na audiencji delegację stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Zorganizowało ono międzynarodową kampanię zbiórki funduszy na dzieła miłosierdzia, rozpoczętą dzisiaj i trwającą do 4 października. Prowadzi ją pod hasłem „Bądź miłosierdziem Boga”. Papież włączył się w nią jako pierwszy ofiarodawca, dając wkład przeznaczony dla kliniki Caritas w Irbilu w irackim Kurdystanie, która zapewnia darmowo opiekę lekarską ok. 2800 uchodźcom należącym do różnych religii. W specjalnym przesłaniu wideo Franciszek zachęcił, aby w każdym mieście, każdej diecezji i każdym stowarzyszeniu podjęto jakieś dzieło miłosierdzia.

„My, ludzie, potrzebujemy miłosierdzia Bożego, ale też potrzebujemy naszego miłosierdzia. Trzeba, byśmy podali sobie ręce, okazywali sobie czułość, dbali jedni o drugich i nie toczyli tylu wojen. Mam tu przed oczyma dossier, które stowarzyszenie papieskie Kirche in Not przygotowało, by pełnić dzieła miłosierdzia na całym świecie – mówił Franciszek. - Powierzam je Pomocy Kościołowi w Potrzebie, by je kontynuowała w duchu odziedziczonym po ojcu Werenfriedzie van Straatenie, który w swoich czasach miał wizję realizowania na świecie gestów bliskości, zbliżenia, dobroci, miłości i miłosierdzia. Tak więc zachęcam was wszystkich, byście razem z Kirche in Not dokonali w każdym miejscu na świecie jakiegoś dzieła miłosierdzia, takiego jednak, które pozostanie, które będzie trwałe jako struktura odpowiadająca na tak liczne potrzeby w dzisiejszym świecie. Dziękuję wam za wszystko, co robicie. I nie bójcie się miłosierdzia: miłosierdzie jest czułością Boga”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11