Konferencja o internecie w rodzinie

„Internet w rodzinie, zagrożenia czy szansa na rozwój” – to temat międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Bydgoszczy. Było to już siódme spotkanie z cyklu dotyczącego etyki w mediach.

Jak zauważył pomysłodawca konferencji ks. dr Mariusz Kuciński, „nie bez znaczenia dla funkcjonowania dzisiejszej rodziny pozostają takie zjawiska, jak proces globalizacji oraz dynamiczny rozwój nauki i techniki. Jak słyszeliśmy podczas tej konferencji, młodzi spędzają każdego dnia 5 godzin w internecie. Łatwo to skrytykować. To jest jednak fakt. Co mamy zrobić, my wszyscy, rodzice, dzieci, młodzież, Kościół, nauczyciele? Jak mamy się nauczyć z tym żyć i widzieć, że to jest dobre? Papież Franciszek powiedział: «Internet jest błogosławieństwem i darem Boga». To jest ogromne zadanie dla nas. Nie możemy tego tak po prostu zostawić, nie dlatego, że Papież to mówi, ale dlatego, że Pan Bóg daje nam internet, aby był dla nas środkiem do komunikowania” – podkreślił ks. Kuciński.

Podczas konferencji, prócz dyskusji specjalistów z zakresu mediów, odbyły się również panele dla młodzieży licealnej i studenckiej.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| INTERNET, RODZINA

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11