Sukces pierwszych szwajcarskich dni młodzieży

Miniony długi weekend był dla Kościoła w Szwajcarii wyjątkowym doświadczeniem. Po raz pierwszy zorganizowano tam ogólnokrajowe dni młodzieży.

W sumie uczestniczyło w nich ponad 1200 osób, w tym 900 przyjezdnych, z wszystkich kantonów Szwajcarii.  Na miejsce tego bezprecedensowego wydarzenia wybrano Fryburg, z racji jego centralnego położenia oraz dwujęzyczności. Młodzi byli goszczeni we fryburdzkich rodzinach, co jak zaznacza Davide Pesenti, rzecznik prasowy spotkania, było już wielkim wydarzeniem. U nas w Szwajcarii nie ma zwyczaju nocować u siebie nieznajomych. Mieszkańcy Fryburga okazali się jednak bardzo gościnni i mieli dzięki temu okazję do ciekawych spotkań – dodał Pesenti.

Spotkanie we Fryburgu wzorowało się na światowych dniach młodzieży. Było więc dużo modlitwy, katechezy, spowiedź, a nawet procesja ulicami miasta. W sobotę wieczorem był czas na koncerty.

Organizatorzy są zadowoleni z przebiegu tej nowej inicjatywy. Zapowiedzieli więc, że będzie kontynuowana. Następne takie spotkanie odbędzie się za dwa lata, po ŚDM w Krakowie. Podczas Mszy na zakończenie szwajcarskiego spotkania młodzieży bp Jean-Marie Lovey podkreślił, że młodzież okazała się siłą tamtejszego Kościoła. „W znużonej i defetystycznej niekiedy kulturze młodzi otwierają nową drogę – powiedział. – Muszą nawrócić dorosłych na nadzieję”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11