Dbajcie o rodziny, powołania i ubogich

Papież do biskupów Namibii i Lesoto.

Obecność Kościoła w Namibii i Lesoto jest błogosławieństwem dla tych krajów – zauważył Ojciec Święty, przypominając o świadectwie tamtejszych chrześcijan oraz o znaczeniu katolickich instytucji oświatowych, medycznych i charytatywnych. Franciszek spotkał się z biskupami tych dwóch krajów Afryki Południowej. Przebywają oni w Watykanie z wizytą ad limina. W przekazanym biskupom przesłaniu Papież m.in. podziękował za promowanie zdrowego modelu życia rodzinnego w obliczu wypaczonych opinii, jakie pojawiają się we współczesnym społeczeństwie.

Franciszek zaznaczył, że zbyt wiele chrześcijańskich rodzin jest podzielonych na skutek podejmowania pracy poza miejscem zamieszkania, a także w konsekwencji separacji i rozwodów. Podkreślił potrzebę dobrego przygotowania młodych do małżeństwa, a także troski o życie sakramentalne małżonków, zwłaszcza łatwy dostęp do sakramentu pokuty. W tym kontekście Ojciec Święty wspomniał, że zdrowe rodziny są kolebką powołań kapłańskich. Zapewnił, że Kościół będzie obfitował w powołania, kiedy wspólnoty chrześcijańskie będą zbudowane przykładem duchownych, którzy z radością i w prawdzie przeżywają swe kapłańskie zobowiązania, w czystości zachowują celibat oraz nie są przywiązani do dóbr materialnych. Ojciec Święty nawiązał też do poważnych problemów Kościoła w Namibii i Lesoto. Tytułem przykładu wspomniał o walce z egoizmem w życiu prywatnym i publicznym, a także o trosce o potrzebujących, w szczególności o ofiary epidemii AIDS.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9