Radości i odwagi!

Życzenia wielkanocne Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka.

Prymas Polski abp Wojciech Polak opublikował na swojej stronie internetowej życzenia z okazji świąt Wielkanocnych. Publikujemy ich treść:

Święta Wielkanocne przynoszą nam prawdziwie radosną nowinę. Nie lękajcie się – mówi Anioł do kobiet, które wczesnym rankiem przybiegły do grobu Jezusa. Kogo szukacie? Ukrzyżowanego? Nie ma Go tam. Zmartwychwstał! Idzie przed wami do Galilei. Tę radosną nowinę kobiety zaniosły Jego uczniom. Oni pragnęli spotkać się z Chrystusem Zmartwychwstałym w Galilei, tam, gdzie był początek ich powołania, początek ich przygody z Jezusem. Dziś każda i każdy z nas również spogląda na tajemnicę swoich początków. Na tajemnicę chrztu świętego, bo czyż nie jest prawdą, że właśnie przez chrzest zostaliśmy zanurzeni w Jego śmierć, abyśmy i my wkroczyli w nowe życie.

Bóg poprzedza nas w miłości, jak dobry Samarytanin, a jednocześnie przypomina każdej i każdemu z nas – idź i Ty czyń to samo. Mamy teraz, w mocy Chrystusa Zmartwychwstałego wychodzić do naszych sióstr i naszych braci. Mamy być dla nich apostołami miłości i życia, którzy nie są zamknięci w swoich domach, zatrzaśnięci w naszym wnętrzu, ale będą wychodzić do innych z miłością, tak, jak uczynił to Chrystus. Niech ten czas Zmartwychwstania Pańskiego będzie dla nas źródłem radości i nowego życia, źródłem odwagi do tego, abyśmy tą miłością i tym życiem dzielili się z innymi. Wszystkim życzę błogosławionych, dobrych, radosnych, pełnych pokoju i Bożego Ducha Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • czytelnik_wierny
  04.04.2015 15:14
  "Mamy teraz, w mocy Chrystusa Zmartwychwstałego wychodzić do naszych sióstr i naszych braci." Czy przykładem tego wychodzenia ma być realizacja przez episkopat swych własnych deklaracji: „Kościół nie zostawia ich samotnych w obliczu życiowych zmagań. Wśród osób, które skorzystały z terapii w katolickich ośrodkach „Odwagi”, ponad 30% potrafiło zmienić swą orientację i podjąć życie w sakramentalnych związkach małżeńskich.” (http://episkopat.pl/dokumenty/listy_pasterskie/4514.1,Swiadkowie_Ewangelii_Zycia.html?
  Czy może promocja "ochrony intymności” przez „pełnomocnictwo, współwłasność, umowę spółki, […] itp.” zamiast kochającej rodziny (zob. http://gosc.pl/doc/2346923.Biskupi-przeciw-destrukcji-idealu-malzenstwa)?
 • c-a
  04.04.2015 18:59
  Tak , mamy wychodzić do sióstr i braci !
  I TY ,, wierny czytelniku " MASZ WYCHODZIĆ , nie oglądając się na Episkopat , nie czepiając się wszystkich i wszystkiego . Tak mówi nam Chrystus . Masz podnieść swój tyłek
  i wychodzić , a nie ironizować .
 • refleksja
  04.04.2015 23:00
  Kiedyś Prymas to był Ktoś.

  Dzisiaj nikt w mojej dzielnicy nie wie, kim jest obecnie prymas?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11