Londyn: Chrześcijanie w ukryciu

W XXI w. chrześcijanie ukrywają swą wiarę w obawie przed dyskryminacją w sercu Europy.

Chrześcijanie w Wielkiej Brytanii nie tylko rezygnują z eksponowania emblematów swej religii, ale dosłownie ukrywają swą wiarę w obawie przed dyskryminacją i szyderstwami. Do takich wniosków doszła rządowa Komisja ds. Równości i Praw Człowieka na podstawie przeprowadzonych ostatnio badań. Wzięło w nich udział 2,5 tys. osób.

Chrześcijanie bardzo często zeznawali, że są poddawani presji, by nie ujawniać swej wiary – czytamy w raporcie Komisji. Szyderstw i posądzenia o bigoterię obawiają się zarówno sprzedawcy, jak i pracownicy umysłowi czy dzieci w szkole.

Co więcej, jak przyznaje rządowa Komisja, chrześcijanie mają poczucie, że są także dyskryminowani przez nowe rozporządzenia dotyczące równouprawnienia. Odnoszą na przykład wrażenie, że ich prawa są deptane w imię równouprawnienia gejów. Utwierdziły ich w tym głośne procesy, wytaczane najczęściej przez samą Komisję ds. Równości, za złe potraktowanie gejów w firmach prowadzonych przez chrześcijan. Ostatnio przed sądem stanął na przykład cukiernik z Irlandii Północnej, który odmówił przygotowania tortu ze sloganem popierającym tak zwane małżeństwa homoseksualne.

Raport przyznaje, że w kwestii nowych rozporządzeń dotyczących równouprawnienia panuje wielkie zamieszanie. Poważne problemy sprawia to samym pracodawcom, którzy obawiają się, że zostaną posądzeni o naruszenie równouprawnienia.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • JotDee
  17.03.2015 21:08
  Co to za meczet na zdjęciu?
 • saherb
  17.03.2015 22:21
  Modlitwa za Wielką Brytanię

  O Najwyższy Ojcze Niebieski, Boże, Stworzycielu człowieka, proszę, usłysz moją modlitwę.
  Błagam Cię,
  ocal Anglię ze szpon zła i dyktatury.
  Proszę Cię,
  abyś zjednoczył nas wszystkich, wszystkie religie, wyznania i rasy, tak abyśmy stali się w Twoich Oczach
  jedną rodziną.
  Obdarz nas siłą, by zjednoczyć się w ruchu oporu wobec każdego prawa postulującego nielegalność
  Twojego Nauczania. Obdarz nas mocą i odwagą, abyśmy nigdy Ciebie nie zapomnieli i dopomóż nam ocalić
  wszystkie Twoje dzieci poprzez nasze modlitwy.
  Doprowadź wszystkich
  moich braci i siostry
  do jedności,
  aby złożyć hołd Twojej obietnicy obdarzenia nas życiem wiecznym, i zaprowadź nas do Twojego Raju.
  Amen.
 • dodo
  18.03.2015 08:28
  Dziwne, o cukierniku który stanął przed sądem słyszałem już dawno(około rok temu) tyle że nie było to w Wielkiej Brytanii a w USA. Hmm może podobny przypadek...
 • antek
  19.03.2015 00:03
  Tu wspomniany raport http://www.equalityhumanrights.com/largest-ever-consultation-reveals-widespread-confusion-over-laws-protecting-religion-or-belief
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9