Dyskryminowani

Chrześcijanie są dyskryminowani ze względu na wiarę nie tylko w Azji, Afryce, czy na Bliskim Wschodzie, ale także w Europie Zachodniej. Tylko od początku bieżącego roku wiedeński „Ośrodek dokumentacji nietolerancji oraz dyskryminacji chrześcijan” zarejestrował 12 takich przypadków. Miały one miejsce we Francji, Wielkiej Brytanii, w Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Szwecji i w Niemczech.

Reklama

We Francji z premedytacją uszkodzono dość ciężko trzy kościoły. Ofiarą wandali stały się świątynie w Gensac w południowej Francji oraz w departamencie Haute-Saône, natomiast w Aibre w zachodniej Francji podpalono wiejski kościół. W hiszpańskiej Maladze na murach czterech kościołów katolickich wymalowano hasła proaborcyjne i zniszczono urządzenia kościelne. W Belgii zniszczono żłobek wystawiony przed jednym z kościołów na czas Bożego Narodzenia, a w bawarskim Neumarkt nieznani sprawcy sprofanowali cmentarz. Powyrywali z grobów drewniane krzyże i wbili je odwrotnie w ziemię. Jak twierdzi policja, mogło to świadczyć o satanistach.

W Perth w Szkocji został zatrzymany uliczny kaznodzieja Tony Milano z USA. Powodem zatrzymania był fakt, że Milano głosił, iż według Biblii czynny homoseksualizm jest grzechem. Natomiast w Bazylei (Szwajcaria) w każdą sobotę muzułmanie rozdawali publikacje Centralnego Biura Islamskiego w Szwajcarii. Jeden z tekstów wzywał pośrednio do zabijania Żydów i chrześcijan. W Eksjoe na południu Szwecji, mimo wcześniejszej obietnicy, nie przyjęto do pracy chrześcijańskiej akuszerki, ponieważ zastrzegła, że nie będzie uczestniczyła w zabiegach aborcji. W ciągu sześciu lat „Centrum dokumentacji” w Wiedniu zarejestrowało około tysiąca podobnych przypadków.

Ze względu na powtarzające się napaści na chrześcijan i kościoły w Niemczech przewodniczący Unii Seniorów, Otto Wulff oświadczył, że „czyny karne wobec chrześcijan powinny być w przyszłości tak samo odnotowywane w kryminalistyce, jak ataki na tle antysemickim”. Jego zdaniem, każda osoba ubiegająca się o pozwolenie na pobyt lub na pracę powinna zobowiązać się do przestrzegania wolności religijnej.

Według Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy Europejskiej (OBWE), w 2012 roku w Niemczech popełniono ponad 400 czynów karnych w stosunku do chrześcijan oraz innych religijnych wspólnot nieżydowskich. W tym okresie uszkodzono 19 kościołów i cztery cmentarze.

W swojej wypowiedzi Wolff przypomniał też, że na świecie ponad 200 milionów chrześcijan w ok. 50 krajach jest dyskryminowanych ze względu na wiarę, czasem płacąc życiem. Zaznaczył, że o tych faktach należy mówić głośno i je potępiać.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8

Reklama