Rekordowe zainteresowanie Drogą Krzyżową

Listę zamknięto przed czasem. Nikt nie przypuszczał, że pielgrzymów, którzy nocą wyruszą ze swoimi intencjami z Lublina do Wąwolnicy, trzeba będzie podzielić na dwie grupy. Zgłosiło się prawie 900 osób. Najstarsza uczestniczka Ekstremalnej Drogi Krzyżowej w Lublinie ma 74 lata.

Wiele osób chce jeszcze mocniej przeżyć Wielki Post. Ekstremalnie. Dlatego ta nowa forma duchowości przypadła im do gustu. Nocą, w najbliższy piątek po Mszy św., wyruszą na szlak zupełnie innej Drogi Krzyżowej - z Lublina do Wąwolnicy.

Sceptycy twierdzą, że to typowe dla współczesnego człowieka szukać coraz większej liczby wrażeń i doznań. Dziwią się, że podobne nastawienie towarzyszy również wierzącym. Jednak osoby, które zdecydowały się wyruszyć na szlak Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, mówią, że chcą mocniej doświadczyć obecności Chrystusa i ponieść większy trud.

Liczba uczestników zaskoczyła wszystkich i samego ks. Mirosława Ładniaka, który odpowiada za Ekstremalną Drogę Krzyżową w Lublinie. - Okazuje się, że jest wiele osób, które chcą ekstremalnie przeżyć Wielki Post. Z pewnością tak wielka liczba uczestników to zasługa dobrej reklamy w prasie, zwłaszcza w „Gościu Niedzielnym”. Ponadto wiele osób ma swoje intencje, które chce zanieść do Wąwolnicy podczas tej Drogi Krzyżowej - mówi.

Młodzież jest zachwycona pomysłem Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Ale - jak się okazuje - na szlak modlitwy wyruszą także osoby starsze. Cztery z nich ukończyły już 70 lat. Najstarsza w gronie odważnych pątników jest pani Teresa z Lublina, która ma 74 lata.

- Myślę, że motywacja pójścia na tę Drogę Krzyżową może być różna. Mimo wszystko decydującą rolę odgrywa nasza wiara - mówi Joanna Skałba z komitetu organizacyjnego EDK w Lublinie. - Cieszę się bardzo, że tyle osób się zdecydowało, by pójść na Ekstremalną Drogę Krzyżową. To będzie piękne świadectwo dla mieszkańców Lublina, którzy zobaczą niemal tysiąc osób idących z krzyżami - dodaje Joasia. Zapewnia, że w przyszłym roku będzie z pewnością więcej tras EDK w Lublinie.

I Ekstremalna Droga Krzyżowa wyruszy z Lublina do Wąwolnicy już w najbliższy piątek. Pierwsza grupa pątników wejdzie na szlak po Mszy św. w archikatedrze lubelskiej o godz. 19. Druga grupa wyruszy po Mszy św. w kościele oo. dominikanów o godz. 21.

- Trasa liczy 44 km, czyli ok. 10 godzin samego marszu. Do tego należy doliczyć czas na modlitwę przy kolejnych stacjach Drogi Krzyżowej. Będzie to prawdziwie ekstremalna forma pobożności. Po pierwsze dlatego, że wszystko będzie się odbywać w nocy, w bliżej nieokreślonych warunkach pogodowych - mówi Daniel Miłaczewski, doświadczony pielgrzym.

«« | « | 1 | » | »»

aktualna ocena |   |
głosujących |   |
Pobieranie.. Ocena | bardzo słabe | słabe | średnie | dobre | super |

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
  • daniel8
    11.03.2015 21:17
    Byłem cierpliwy ale do czasu,na wielu forach pisałem o kościele i Bogu żle,pisałem bo znikąd ku... nie było pomocy.Dalej nie chce opisywać co sie wydarzyło.Postanowiłem ze polece do polski na dłużej,bo chciałem być w łagiewnikach na świecie miłosierdzia.BÓG KURWA NIECH SOBIE DO DUPY WSADZI SWOJE TEORIE I KURWA KOŚCIELNE KORPORACJE,BYŁEM JUZ NA TYM FORUM SKASOWAŁEM POPRZEDNIE POSTY ,BÓG NIE MA ZADNEJ MOCY I SIŁY NA ZIEMI I KURWA NIGDY NIE BEDZIE MIAŁ,SKURWYSYNY CZARNEJ KORPORACJI JEBANEJ MAFIA PIERDOLONA MA WŁADZE NA ZIEMI A NIE KURWA BÓG,PO JAKIEGO HUJA TAM POJADE SKORO BÓG NIE MOŻE ZADNEGO HUJA CHWYCIĆ ZA ŁEB I MU WPIERDOLIĆ BY SIE ODJEBAŁ OD MOJEGO ŻYCIA,KURWA NIE DOŚ.Ć ZE ZRE I IMIESZKAM W OBCYM KRAJU TO TE SKURWYSYNY JEBANE JESZCZE MNĄ MANIPULUJĄ ZASRANE KORPORACYJNE CIULE.PIERDOLE CAŁE ŁAGIEWNIKI I KURWA JEZUSA KTÓRY NIGDY NIE MIAŁ I NIE BEDZIE MIAŁ MOCY NA ZIEMI PIERDOLCIE SIE WSZYSTKIE KLERYKALNE CIULE,WYPIERDALAĆ Z MOJEGO ŻYCIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11