Moc jest w Eucharystii

Eucharystia zapewnia, że w centrum jest Chrystus, a Duch Święty kieruje naszymi inicjatywami - mówił papież do biskupów przyjaciół ruchu Focolari.

Bez Eucharystii nasza jedność sprowadzałaby się do aspektów czysto ludzkich: uczuciowych, psychologicznych, socjologicznych. Natomiast Eucharystia zapewnia, że w centrum jest Chrystus, a Duch Święty kieruje naszymi inicjatywami. Podkreślił to Papież, przyjmując w Watykanie uczestników dorocznego spotkania biskupów przyjaciół ruchu Focolari, które trwa od 3 do 6 marca w Castelgandolfo. Franciszek nawiązał do jego tegorocznego tematu: „Eucharystia tajemnicą komunii”.

„Biskup nie jednoczy ludu wokół własnej osoby ani własnych idei, ale wokół Chrystusa obecnego w swym Słowie i w Sakramencie swojego Ciała i Krwi – mówił Papież. – A w szkole Jezusa, Dobrego Pasterza, który stał się Barankiem złożonym w ofierze i zmartwychwstałym, biskup jednoczy owce mu powierzone ofiarą swego życia, sam przyjmując eucharystyczną formę egzystencji. Kto z wiarą karmi się Chrystusem Chlebem żywym, prowadzony jest Jego miłością do dawania życia za braci, do wychodzenia, do pójścia na spotkanie z tymi, którzy są spychani na margines i pogardzani”.

W spotkaniu uczestniczy 60 biskupów z ponad 30 krajów czterech kontynentów. „Dziękuję szczególnie wam, bracia, którzy przybywacie ze zbroczonych krwią ziem Syrii i Iraku, jak też Ukrainy – powiedział Franciszek. – W cierpieniu, jakie przeżywacie wraz z waszymi rodakami, doświadczacie mocy płynącej od Jezusa-Eucharystii. Jest to moc, byście szli dalej, zjednoczeni w wierze i nadziei. Odprawiając codziennie Mszę jesteśmy zjednoczeni z wami, modlimy się za was składając Chrystusową Ofiarę. Stąd też czerpią siłę i znaczenie wielorakie inicjatywy solidarności na rzecz waszych Kościołów”.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 1 2
  3 4 5 6 7 8 9