Dlaczego znany pastor został katolikiem?

Były pastor Ulf Ekman w wywiadzie nadawanym w najlepszym czasie antenowym szwedzkiej telewizji wyjaśniał, dlaczego został katolikiem i jakie ma plany na przyszłość.

Były pastor charyzmatycznego wolnego kościoła Livets Ord (Słowo życia) w czasie trwającego godzinę programu mówił m.in., dlaczego blisko rok temu poinformował, że chce zostać katolikiem. Zaznaczył, że decyzja, która dla wielu była ogromnym szokiem, dojrzewała przez wiele lat.

– To, co odkryłem w Kościele katolickim, to większy wymiar, niemal w każdej dziedzinie. Zarówno jeśli chodzi o opiekę duszpasterską, trwanie w ciszy przed Bogiem, jak i sakramenty i wiarę w to, że Bóg przychodzi do ciebie, bardzo konkretnie, w czasie Komunii. To, że On mówi do nas przez okoliczności życia. Niezależnie, gdzie jesteś i co robisz. On jest nieustannie przy tobie – powiedział w programie emitowanym 3 marca Ulf Ekman.

– Brzmi prawie jak kazanie – zareagowała dziennikarka i nie omieszkała przypomnieć, że pastor Ekman przed wizytą papieża Jana Pawła II w Szwecji bardzo krytycznie wypowiadał się na temat Kościoła katolickiego.

– To prawda. Byłem wtedy bardzo uprzedzony wobec Kościoła katolickiego. Miałem w tej kwestii poglądy, jakie ma wiele osób ze środowiska zielonoświątkowego lub protestanckiego – przyznał Ulf Ekman.

Ponieważ szwedzkie media przez 30 lat bardzo krytycznie odnosiły się do założonego przez pastora Ekmana Kościoła, nie zabrakło pytań o działalność Livets Ord.

Zapytany, co przyciągało tłumy młodych ludzi, którzy przychodzili na nabożeństwa, Ulf Ekman powiedział:

– Myślę, że w latach 80. była w Szwecji bardzo duża potrzeba przystępnego nauczania Biblii, które pokazałoby, że wiara jest czymś realnym, co sprawdza się w życiu. Że nie jest tylko teorią lub emocjonalnym doświadczeniem.

Podkreślał, że gdy wprowadzał w latach 80. nauczanie Ruchu Wiary, mówił o żywym Bogu, który jest kimś realnym i czyni cuda, spotkało się to z dużym oporem. On sam był ostro atakowany. Ktoś umieścił ładunek wybuchowy w jego skrzynce na listy. Jedno z dzieci Ekmanów zostało pobite na mieście, innemu grożono. Na budynkach w Uppsali pojawiły się napisy: „Powiesić Ulfa Ekmana”.

– Prasa pisała, że nieustannie popełniam błędy. Wtedy to oni popełnili poważny błąd. Media podgrzewały atmosferę. Pisali o nas, jakbyśmy byli niebezpieczną sektą. Wiele badań pokazało bardzo wyraźnie, że Livets Ord nie jest sektą, ale wolnym Kościołem. Wiele osób było szykanowanych za to, że należeli do naszego Kościoła. Niektórzy stracili z tego powodu pracę.  

Pytany o plany na przyszłość Ulf Ekman powiedział:

– Czuję, że jestem teraz w swego rodzaju fazie przejściowej. To bardzo dobry czas, kiedy mogę zagłębić się w nauczanie Kościoła katolickiego. Chcę nadal mu służyć.

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| ULF EKMAN

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • alessandra
  05.03.2015 11:53
  Zielonoswiatkowscy i tak zwani " wolni chrzescijanie"( wolni od czego?? Od niesienia krzyza?) sa swiecie przekonani, ze czytanie biblii sprawia ,ze automatycznie sa lepsi od innych. Biblia nnie Bog zywy jest ich " Bogiem". A przeciez nie chodzi o to by czytac Biblie-Pismo Swiete jak sie czyta gazete, chodzi o to by zyc jak Biblia nakazuje. Bardzo nie lubie wszelkiej agresji ze strony wolnych chrzescijan przeciwko katolikom, tego ciaglego widzenia u katolikow przyslowiowej drzazgi , nie zauwazajac belki we wlasnym oku.
  Wolni chrzescijanie kojarza mi sie z pewnego rodzaju przemoca religijna ,zeby nie powiedziec terroryzmem religijnym. Bo jakze moge modlic sie do Boga jezeli mam w sercu pelno jadu i nienawisci do innych??
 • Marcin
  05.03.2015 20:12
  Proszę wyjaśnić co znaczy "... charyzmatycznego wolnego kościoła"
 • pozdro
  04.07.2016 19:28
  Czy ten Pastor jest zonaty ?
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11