Katolickie i protestanckie budynki kościelne, przekazane w 2010 r. decyzją władz okręgu kaliningradzkiego w ręce prawosławnych, niszczeją z braku środków na ich remont i utrzymanie. Poinformował o tym główny archiwista państwowego archiwum tego okręgu, historyk Anatolij Bachtin.
Anatolij Bachtin stwierdził, że również te kościoły, które jeszcze cztery lata temu były w nie najgorszym stanie, obecnie ulegają powolnej destrukcji. Początkowo planowano, że środki na ich restaurację wyłożą państwo i władze samorządowe. Nic z tych planów nie wyszło, a hierarchia prawosławna z braku środków finansowych nie jest w stanie utrzymywać i remontować spadku, jaki otrzymała po protestantach i katolikach.
Wielu pamięta jeszcze spór, jaki toczył ordynariusz archidiecezji Matki Bożej w Moskwie abp Paolo Pezzi, starając się o odzyskanie dla katolików Kaliningradu kościoła pod wezwaniem Świętej Rodziny, zamienionego na filharmonię. Decyzja miejscowej Dumy przekreśliła te starania. Można by tu zastosować powiedzenie: „Sam nie skorzystam, ale drugim nie dam”.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Papież mianował prefekta Dykasterii ds. Dialogu Międzyreligijnego.
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.