Dojechali do Santiago

W połowie lipca wystartowali ze Szczyrku. Rowerami pokonali 3,5 tysiąca kilometrów.

Czworo rowerowych pielgrzymów z Podbeskidzia, z logo "Gościa" na koszulkach, dotarło szczęśliwie do Santiago de Copostella. Marta Pasierbek, Magdalena Rychlik, Paweł Mrzygłód i Damian Hankus w połowie lipca wyruszyli na rowerowe Camino.

- Po przejechaniu 3531 km przez Polskę, Czechy, Słowację, Austrię, Słowenię, Włochy, Francję, Monako, Hiszpanię: dziękujemy bardzo wszystkim, dzięki którym mogliśmy to osiągnąć! - piszą na facebookowym profilu "Zakręcamy po marzenia".

Rowerowa pielgrzymka trwała dokładnie miesiąc. Cykliści nie mieli zaplanowanych wcześniej, ani zarezerwowanych noclegów i posiłków, ale - jak donoszą - spotkali się z życzliwością wielu dobrych ludzi, którzy przyjęli ich na nocleg i nakarmili. Zapasy uzupełniali w tanich sklepach, mijanych po drodze. W trasie odwiedzili też wiele pięknych miejsc. Podziwiali architekturę Wiednia i nasycali się urokami Wenecji. Ale mieli też okazję modlić się w szczególnych miejscach. Nie kryją, że największe wrażenie zrobiła na nich różańcowa procesja światła w Lourdes. Uczestniczyli w niej w tym samym dniu, kiedy z Hałcnowa ruszała piesza pielgrzymka diecezjalna na Jasną Górę. Do sanktuarium św. Jakuba dotarli w uroczystość Wniebowzięcia NMP. W samo południe uczestniczyli tutaj w uroczystej Eucharystii, dziękując za szczęśliwe pielgrzymowanie.

Dojechali do Santiago   facebook/zakrecamypomarzenia 3531 km w ciągu 30 dni i jesteśmy u celu. Po raz pierwszy w historii taka pielgrzymka rozpoczęła się w sanktuarium św. Jakuba w Szczyrku.
"Wielu pątników modliło się tutaj przed wyruszeniem na Camino, ale potem jechali do Hiszpanii i tam dopiero stawali na szlaku. To pierwsza grupa, która bezpośrednio ze Szczyrku wyruszyła do grobu św. Jakuba" - tłumaczył wówczas szczyrkowski proboszcz i kustosz Jakubowego sanktuarium ks. kan. Andrzej Loranc.

Pielgrzymka wpisuje się w cały program duchowych i kondycyjnych przygotowań pod hasłem: „Zakręcamy po marzenia”. Jest też częścią ogólnopolskiego projektu młodzieżowych pielgrzymek rowerowych „Niniwa Team”. Kolejne etapy wędrówki młodych pątników można śledzić na Facebooku.

O starcie rowerowej pielgrzymki do Santiago de Compostela pisaliśmy w artykule "Rowerowe Camino" - czytaj TUTAJ.

Galerię zdjęć ze startu rowerowej pielgrzymki św. Jakuba można obejrzeć TUTAJ.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6