Ta konwencja jest "gorsza od marksizmu"

Dokument Rady Europy ma mylącą nazwę i wprowadza groźną ideologię. O prawnych, społecznych i ideologicznych następstwach ewentualnej ratyfikacji przez Polskę konwencji Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej – dyskutują w Sejmie uczestniczy konferencji zorganizowanej przez Parlamentarny Zespół na Rzecz Ochrony Życia i Rodziny i Polską Federację Ruchów Ochrony Życia.

W konferencji „Ratyfikacja Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej – następstwa dla jednostki, społeczeństwa i państwa” uczestniczą parlamentarzyści, działacze pro-life, prawnicy, pedagodzy i psycholodzy.

Wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński (PiS) podkreślił, że podjęcie dyskusji na temat konwencji to obowiązek dla przedstawicieli władzy ustawodawczej. – Jest to obowiązek, żebyśmy sprawy, które należą do najważniejszych dla współczesnej i przyszłej Polski w perspektywie właściwego rozwoju cywilizacji, poruszali w Sejmie – powiedział.

Jak mówił, nazwa konwencji jest „złudna, fałszywa”. - Wychowani zostaliśmy w cywilizacji chrześcijańskiej, w rodzinach, gdzie nakazuje się opiekę i szacunek wobec kobiet, słabszych i dzieci, do tradycji - podkreślał. „Z kolei za zapisami konwencji RE – dodawał - kryje się coś, na co zgodzić się nie możemy”, co jest tym istotniejsze, że większość Polaków, dla których rodzina stanowi najważniejszą wartość w życiu - takiej świadomości nie ma.

Konwencja podważa nie tylko tożsamość kulturową polskiej rodziny, ale uderza także w główne filary cywilizacji europejskiej. Z polskiej perspektywy politycznej – dodawał – konwencja „jest gorsza od marksizmu”. – Tam widzieliśmy, czym jest komunizm, a tutaj pod płaszczykiem różnych przepisów uderza się czymś, co jest niekonstytucyjne, zagraża naszemu bytowi i normalnemu rozumieniu rodziny i w czym od wieków byliśmy wychowywani – podsumował wicemarszałek Kuchciński.

Na zakończenie wyraził nadzieję, że konferencja pomoże „jak najbardziej skutecznie przeciwstawić się tym złym, niedobrym przepisom” oraz „przekonywać Polaków, by nie ufali ludziom, którzy takie przepisy w Europie i w Polsce promują”.

Antoni Szymański, socjolog, wiceprzewodniczący zrzeszającej 130 organizacji prorodzinnych Polskiej Federacji Ruchów Ochrony Życia przypomniał, że Polska podpisała konwencję RE w grudniu 2012 r., a obecnie bardzo zabiega o jej ratyfikację. Dyskusję na temat konwencji Rada Ministrów ma podjąć pod koniec lutego br.

Szymański ubolewał, że przez rok nad dokumentem nie było niemal żadnej dyskusji. – Konwencja jest w polskim społeczeństwie nieznana. Również w tym gmachu, gdzie stanowi się polskie prawo, jest dokumentem nieznanym – mówił działacz pro-life.

Konwencję nazwał „konstytucją gender”, obszernym dokumentem, na którego 34 stronach „drobnym maczkiem napisane są rozwiązania prawne, które – jeśli ratyfikujemy konwencję – przeorganizują nasze życie społeczne”. Konwencja będzie niewątpliwie bardzo mocno uderzała w podstawowe wspólnoty, jakimi są rodzina i małżeństwo. W tym sensie będzie uderzała także w ład społeczny. Może się okazać, że wraz z jej ratyfikację „zostaniemy zobowiązani mocą międzynarodowego organu do przestrzegania bardzo szczegółowych przepisów”.

Dodał, że jeśli dzisiaj wielu Polaków oburza program „Równościowe przedszkole” oraz m.in. projekty ustaw o przeciwdziałaniu mowie nienawiści czy o uzgodnieniu płci, to należy brać pod uwagę, że takie rozwiązania są zawarte właśnie w przepisach konwencji przemocowej.

«« | « | 1 | » | »»
 • M.
  04.02.2014 13:44
  Właśnie w Europarlamencie wzięli na tapetę "Raport Lunacek".
 • Kocór
  04.02.2014 14:04
  Ideologia masksizmu pochłoneła miliony istnień ludzkich. Porównywanie do niej konwencji w tytule artykułu uważam za niewłaściwe.
  Cytowanie słów Papieża ma być argumentem wobec Konwencji.Będzie to dla ludzi niewierzących kolejnym dowodem że to jednynie Kościół jest przeciwny.W tej sprawie najważniejsze jest wykazanie że nauki biologiczne i psychologiczne negują ideologię gender.
 • gut
  04.02.2014 14:30
  Wyjdźmy na przeciw tej konwencji mobilizacją.
 • marek
  04.02.2014 22:25
  Przeczytaj, pomyśl i otwórz oczy!!!

  Dzień z życia Polaka : Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku i zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie . Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawę słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy a jak jest to za 1200???
  Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna!
  Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie, od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (widzę wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!!
  Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !!
  LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY
  Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród: to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.
  Obejrzyj się wokoło!!!!!!"dla państwa najtańsza( czytaj: najlepsza) jest rodzina bez dzieci" - Donald T. to właśnie tym sposobem Naród Polski poddawany jest z premedytacją DEPOPULACJI dążąc do tego według prognoz ONZ by w 2100 roku było nas tylko 17 milionów!!
  Niech każdy prawdziwy Polak wklei to choć raz pod jakimś artykułem.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8