Gdzie w Kościele miejsce dla wykluczonych społecznie?

O ludziach wykluczonych społecznie i ich miejscu w Kościele będzie mowa podczas kolejnego spotkania w ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Początek 11 stycznia o godz. 17.00 w klasztorze ojców dominikanów przy ul. Freta 10.

W ramach kolejnego spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary red. Mikołaj Foks (Program IV Polskiego Radia, wcześniej Religia.tv) będzie rozmawiał z o. Wojciechem Jędrzejewskim OP.

Chorzy, uzależnieni, ubodzy, uwikłani w przestępczość. Jakie jest miejsce ludzi „z marginesu” w Kościele? Jak dostrzec w nich Jezusa i jak „wykluczeni” mogą go znaleźć we wspólnocie Kościoła. Między innymi z takimi pytaniami zmierzą się uczestnicy najbliższego spotkania.

To już jedenasty rok Dominikańskiej Szkoły Wiary w Warszawie. Temat przewodni tegorocznej edycji brzmi: „Chrześcijanin na falach współczesności”. Podczas comiesięcznych spotkań red. Mikołaj Foks rozmawia z duchownymi i świeckimi o wyzwaniach, zagrożeniach i szansach, jakie współczesny świat stawia przed osobami wierzącymi.

Poruszane są m.in. kwestie etyki i moralności chrześcijańskiej w pracy i biznesie, wolności sumienia w demokracji czy zagrożeń duchowych związanych np. z usługami wróżbiarskimi. Nie zabraknie brakuje też spotkań poświęconych „małżeństwu po katolicku” czy funkcjonowaniu chrześcijan w świecie kultury i showbiznesu.

Wśród gości znajdzie się wielu cenionych specjalistów – duchownych i świeckich, jak również przedstawicieli środowisk twórczych i mediów.

Zainteresowanych poszerzeniem swojej wiedzy religijnej i lepszym poznaniem Boga już dziś ojcowie dominikanie zapraszają do Sali Prowincjalskiej klasztoru przy ulicy Freta w Warszawie na comiesięczne rozmowy o wyzwaniach współczesności w kontekście wiary.

Więcej informacji na http://freta.szkolawiary.dominikanie.pl/

Współorganizatorem tegorocznej edycji warszawskiej Dominikańskiej Szkoły Wiary jest Wydawnictwo „W drodze”. Patronami medialnymi spotkań są: miesięcznik „W drodze”, Dominikanie.pl Gość Niedzielny, Radio Warszawa, e-KAI.

Dominikańska Szkoła Wiary w Warszawie jest częścią ogólnopolskiego projektu spotkań prowadzonych przy klasztorach oo. dominikanów. W ramach Dominikańskiej Szkoły Wiary odbywają się cykliczne spotkania adresowane do wszystkich, którzy chcą poznawać Boga.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6