Ćwiczenia duchowne św. Ignacego skutecznie zmieniają polityków

Miesięczne rekolekcje, odprawione w kluczu Ćwiczeń duchownych św. Ignacego z Loyoli, pomogły brytyjskiej katolickiej parlamentarzystce w podjęciu ważnej życiowej decyzji.

Wiedząc, że od kilku wieków są one znakomitym sposobem rozeznawania woli Bożej, a tym samym szukania najlepszych dróg dokonywania wyborów, Sarah Teather wyjechała, by je odprawić, do jezuickiego Domu Rekolekcyjnego Loyola Hall opodal Liverpoolu.

„Czasami trzeba się wyciszyć. I to właśnie politycy potrzebują wyciszenia, zaprzestania ciągłego mówienia, by podjąć właściwą decyzję” – powiedziała brytyjska parlamentarzystka, zastanawiając się nad swoją przynależnością do Partii Liberalnych Demokratów. W trakcie Ćwiczeń duchownych podjęła ona decyzję o rezygnacji z życia politycznego. Jednym z powodów jest to, że nie zgadza się z linią swojej partii odnośnie do kwestii imigracyjnych.

„To nieprawda, że nienawidzę polityki, ale nigdy nie podejmuję decyzji w czasie strapienia. Byłam ostrożna, zastanawiałam się nad wyborem, ale nie mogłam tego przekroczyć. Odczuwałam smutek, gdy nie mogłam nic zrobić wobec rozczarowania ludzi polityką. To mnie rzeczywiście martwiło” – wyznała 39-letnia Teather. Po rekolekcjach zdecydowała, że ostatnie półtora roku swojego mandatu parlamentarnego poświęci problemowi uchodźców.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11