Niemal sto tysięcy odsłon zanotowano na stronie internetowej Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 od momentu, gdy Papież Franciszek ogłosił, kto będzie gospodarzem kolejnego spotkania młodych.
Od niedzielnego wieczoru do wtorku włącznie stronę odwiedziło blisko 40 tys. unikalnych użytkowników.
Strona www.krakow2016.com cieszy się największą popularnością wśród internautów z Brazylii – ok. 15 tys. odwiedzin. Na drugim miejscu są Polacy z 10 tys. Witryna popularna jest także w Stanach Zjednoczonych, Argentynie i Hiszpanii. Spośród 117 krajów są sąsiedzi Polski: Niemcy, Słowacja, Ukraina i Czechy, ale także tak egzotyczne miejsca, jak Macau, Mongolia czy Tajlandia. Najwięcej odwiedzin zanotowano z Rio de Janeiro i Krakowa.
Największą popularnością cieszą się angielska, polska i hiszpańska wersja strony.
Oficjalna strona internetowa Światowych Dni Młodzieży, które w 2016 roku odbędą się w Krakowie, została uruchomiona 28 lipca, zaraz po tym, jak Papież Franciszek ogłosił, kto będzie gospodarzem kolejnego spotkania młodych z całego świata. Ma sześć wersji językowych: polską, angielską, hiszpańską, francuską, włoską i niemiecką. Znalazły się tutaj podstawowe informacje na temat związków Bł. Jana Pawła II z Krakowem, dwóch największych sanktuariów – Papieża-Polaka i Bożego Miłosierdzia oraz dane o Archidiecezji Krakowskiej.
Na stronie umieszczono także materiały multimedialne – spoty reklamujące Kraków oraz filmy rejestrujące pierwsze reakcje młodych Polaków na wieść o tym, że będą gościli swoich rówieśników z całego świata.
Strona internetowa Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 zawiera również odnośniki do oficjalnych profili tego wydarzenia na portalach społecznościowych: Facebook Twitter, Youtube, Google+, Flickr, Ask.
Witryna ma charakter startowy, a menu będzie stale rozwijane tak, by każdy zainteresowany znalazł na krakow2016.com komplet najważniejszych i potrzebnych informacji.
Nie było ono związane z zastąpieniem wcześniejszych świąt pogańskich, jak często się powtarza.
"Pośród zdziwienia ubogich i śpiewu aniołów niebo otwiera się na ziemi".
Świąteczne oświetlenie, muzyka i choinka zostały po raz kolejny odwołane przez wojnę.
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.