600 młodych ludzi przeszło w niedzielę przez Piekary Śląskie w "Marszu Brazylijskim".
Szli od piekarskiej bazyliki na stadion MOSiR, żeby rozegrać mecz między reprezentacjami Polski i Brazylii. Była to też okazja, żeby pozdrowić mieszkańców Piekar Śląskich. W pochodzie powiewały flagi Brazylii, Polski i Światowych Dni Młodzieży.
- Ola! Ola! Pozdrawiamy mieszkańców ulicy Maczka w Piekarach! Pozdrawiamy kierowcę i pasażerów autobusu nr 192! – wołał do mikrofonu prowadzący, a młodzież przyjaźnie pozdrawiała mijanych mieszkańców. Ci wylegli do okien i też machali do przechodzącej młodzieży. To był rzadki na polskich ulicach przykład demonstracji wzajemnej życzliwości. „Ola!” - to po portugalsku „cześć”.
Młodzież maszerująca przez Piekary Śl. brała tu udział w trzydniowym spotkaniu „Rio na Śląsku”.
aktualna ocena | |
głosujących | |
Ocena |
bardzo słabe |
słabe |
średnie |
dobre |
super |
Kapłan zaapelował m.in. do społeczności międzynarodowej, by wreszcie podjęła działania.
Podczas Piłkarskich Mistrzostw Świata FIFA znajdzie również swoje miejsce religia.
To jeden z najbardziej niebezpiecznych szlaków migracyjnych.
Leon XIV odprawił Mszę św. na stadionie Gran Canaria w Las Palmas.