Młode serce Kościoła

Ojciec Święty podczas podróży do Brazylii spotka się nie tylko z młodzieżą całego świata, lecz ma także wyraźne cele duszpasterskie - wskazuje na łamach noszącego jutrzejszą datę "L'Osservatore Romano", jego wysłannik Gianluca Biccini.

Tekst zatytułowany "Do żywego i młodego serca Kościoła" przetłumaczyła i opublikowała na stronie: http://www.osservatoreromano.va redakcja edycji polskiej watykańskiego dziennika.

Odświętna Brazylia przygotowuje się na przyjęcie Papieża Franciszka. Pierwsza zagraniczna podróż Papieża z Ameryki Łacińskiej ma za cel ziemię o wielkich kontrastach, a także ogromnym potencjale. Papież o prostym i spontanicznym sposobie bycia, pielgrzym nadziei, który w ciągu zaledwie czterech miesięcy potrafił nawiązać zażyłą i bliską relację z wielkimi rzeszami wiernych, jest oczekiwany z entuzjazmem w kraju, mającym największą liczbę katolików na świecie i najliczniejszy episkopat. Wymownym świadectwem tego jest radość panująca na placach, na ulicach, na plażach, w kościołach, szpitalach, więzieniach, w koszarach i innych miejscach, gdzie docierały pielgrzymujący krzyż i ikona Maryi w Rio, oraz w innych diecezjach Brazylii, gdzie odbywał się tydzień misyjny, poprzedzający ŚDM.

Brazylijczycy, zainspirowani widokiem figury Odkupiciela, która z Corcovado góruje nad zatoką Rio de Janeiro – pomimo wielu trudności, które, jak wiadomo szczególnie nasiliły się właśnie w tym okresie – szeroko otwarli ramiona, by przyjąć możliwie jak najlepiej Ojca Świętego i młodzież przybywającą z pięciu kontynentów. Chłopców i dziewczęta z różnych kultur, mówiących różnymi językami, ale których zbliża miłość do Chrystusa, do Kościoła i do Papieża.

A choć obchody ŚDM w Roku Wiary są głównym powodem podróży Franciszka, jest także niepośledni aspekt duszpasterski, który trzeba dostrzec w jego woli spotkania i dialogu. Ojciec Święty udaje się za Ocean, aby utwierdzać w wierze ludy dawnej Ziemi Świętego Krzyża i całej Ameryki Łacińskiej, naznaczone wyraźnymi kontrastami społecznymi i zmagające się z wyzwaniem religijnym sekt, które znajdują żyzny teren właśnie tam, gdzie najbardziej szerzy się nędza i analfabetyzm.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| RIO 2013

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6