Zakończyło się Rio na Śląsku

Przez trzy dni, od 26-28 lipca br., młodzież z różnych stron Górnego Śląska uczestniczyła w zorganizowanym w sanktuarium Maryi, Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich spotkaniu pod hasłem „Rio na Śląsku”.

„Jesteście na dobrej drodze, bo Jezus Chrystus to jedyny wiarygodny mistrz życia” – mówił metropolita katowicki abp Wiktor Skworc do uczestników Mszy św. na piekarskim wzgórzu w niedzielę, 28 lipca. „Chcemy wspólnie się modlić, aby Bóg umocnił naszą wiarę, aby stała się świadectwem i misją. Aby nas Bóg wyzwolił od głupoty udającej mądrość, od kłamstwa udające prawdę, od ślepoty udającej dalekowzroczność, od chamstwa udającego godność, od fanatyzmu udającego wiarę, od brudu udającego czystość, od nienawiści udającej miłość, od złego ducha, który mówiąc ‘nie’ myśli ‘tak’, a mówiąc ‘tak’ myśli ‘nie’” – apelował metropolita katowicki. Podkreślił, że Jezus towarzyszy tym, którzy podążają Jego drogą i daje im polecenie „Idźcie”, czyniąc ich narzędziami ewangelizacji.

Abp Skworc, nawiązując do dorocznych pielgrzymek stanowych mężczyzn i kobiet do Piekar Śl. zapowiedział organizowanie tutaj również dla młodzieży dorocznej „Letniej Szkoły Wiary”.

Przez cały czas trwania „Rio na Śląsku” miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu i była okazja do sakramentu pokuty i pojednania. Przygotowano również telemosty z Rio de Janeiro. Sobota byłą „dniem brazylijskim”. Dla uczestników „Rio na Śląsku” odbyły się w warsztaty w sekcjach: tańca brazylijskiego, kuchni brazylijskiej, śpiewu brazylijskiego. Sekcja plastyczna wykonała mural przedstawiający figurę Chrystusa z Rio. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sekcja sportowa i dziennikarska, a także spotkanie z kulturą brazylijską. Gościem spotkania był również w sobotę wieczorem Szymon Hołownia. W programie znalazł się również koncert New Life’m połączony z modlitwą uwielbienia.

W niedzielne przedpołudnie odbył się mecz piłki nożnej Polska-Brazylia (wygrała Brazylia 2:1). Oprawę muzyczną spotkania zapewnił zespół Twoje Niebo. Uczestnicy spotkania na telebimie obejrzeli transmisję Mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka z Rio de Janeiro.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10