Franciszek zdecyduje o dacie kanonizacji JP2

Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II.

„Mamy nadzieję, że kanonizacja bł. Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy tę decyzję papieżowi Franciszkowi. Proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń. Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta" - powiedział kard. Stanisław Dziwisz w Messynie. Metropolita krakowski przebywał w dn. 12-14 czerwca z wizytą duszpasterską z okazji 25. rocznicy papieża Jana Pawła II w Mesynie w północno – wschodniej części Sycylii.
W swoim wystąpieniu w Fasola Auditorium, podczas trzydniowego spotkania zorganizowanego z okazji 25. rocznicy historycznej wizyty papieża Jana Pawła II w Messynie, w czasie której odbyła się kanonizacja św. Eustochii Esmeraldy Calafato - były osobisty sekretarz Ojca Świętego przypomniał ogromny entuzjazm wiernych, którzy 11 czerwca 1988 r. z wielką sympatią i miłością przyjęli bł. Jana Pawła II.

Metropolita Krakowski ukazał życiową drogę, która zaprowadziła Karola Wojtyłę - studenta pracującego w fabryce Solvay - kapłana, biskupa i kardynała na stolicę św. Piotra w Watykanie. Przedstawił także papieża jako poetę i dramaturga.

Hierarcha mówił o niewątpliwym wkładzie bł. Jana Pawła II w powstaniu polskiego związku "Solidarność" oraz podkreślił jego znaczącą rolę w upadku muru berlińskiego, zakończeniu zimnej wojny oraz zażegnaniu niebezpieczeństwa kapitalizmu bez etyki.

"Słowa „Nie lękajcie się!” stały się kluczowym mottem życia Jana Pawła II i jego pontyfikatu" – podkreślił kard. Dziwisz.

„Mamy nadzieję, że kanonizacja bł. Jana Pawła II będzie miała miejsce w październiku. Ale zostawmy tę decyzję papieżowi Franciszkowi - powiedział kard. Dziwisz. – Proces kanonizacyjny przebiegł bez zastrzeżeń. Został uznany nie jeden, ale wiele cudów za wstawiennictwem bł. Jana Pawła II, a więc droga do kanonizacji jest otwarta" – dodał.

Metropolita krakowski przewodniczył także uroczystym nieszporom w kościele Sióstr Klarysek, gdzie 25 lat temu modlił się bł. Jan Paweł II. Doczesne szczątki św. Eustochii Esmeraldy Calafato, wyniesionej na ołtarze przez Papieża–Polaka w 1988 r spoczywają właśnie w kościele Sióstr Klarysek w Mesynie.


 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10