Wleźli do konfesjonału, byli chyba „pod wpływem”

Kuria szczecińsko-kamieńska przesłała KAI informację w związku z doniesieniami medialnymi na temat dwóch mężczyzn, którzy przebrani za kapłanów mieli symulować spowiadanie wiernych w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie.

Poniżej treść oświadczenia przekazanego KAI przez ks. Sławomira Zygę, rzecznika kurii szczecińsko-kamieńskiej:

W związku z informacjami medialnymi, jakoby dwóch mężczyzn przebranych za kapłanów „spowiadało” wiernych w jednym z kościołów w Nowogardzie, z uwagi na czystość forum sakramentalnego, która nie została naruszona, przekazujemy informację o tym zdarzeniu.

W dniu 28 maja 2013 roku o godz. 17.11 do kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Nowogardzie weszli dwaj młodzi mężczyźni w wieku 17 i 19 lat będący prawdopodobnie pod wpływem środków odurzających. Po wejściu do świątyni obaj mężczyźni ukryli się w jednym z konfesjonałów. Gdy do tego konfesjonału podeszła starsza kobieta, aby się wyspowiadać, zauważyła wewnątrz dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn.

Powiadomiła innych parafian znajdujących się wówczas w kościele, którzy poprosili ich o natychmiastowe wyjście z konfesjonału oraz zawiadomili księdza i siostrę zakonną, przeprowadzających w tym czasie na placu kościelnym próbę sypania kwiatków przed procesją Bożego Ciała. Mężczyźni zostali rozpoznani, zaś cały incydent został zgłoszony policji. Całość zajścia została nagrana przez kamery monitoringu znajdujące się w kościele.

Wbrew doniesieniom medialnym, mężczyźni nie przebrali się w szaty duchowne (byli ubrani po świecku, bez sutanny lub alby czy komży), nie ustawiła się do tego konfesjonału żadna kolejka do spowiedzi, ani też nie nastąpiła symulacja udzielenia rozgrzeszenia.

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  03.06.2013 17:47
  Skoro nic sie nie stalo,to mozemy przekazac sobie znak pokoju,a grzechy i tak odpuszcza nam Bog,a nie ksiadz,ktory jest czlowiekiem tak samo grzesznym jak my wszyscy.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11