Rodzina silna Bogiem

Tylko silna rodzina, silna Bogiem także, może zapewnić Polsce bezpieczną przyszłość - mówił kard. Kazimierz Nycz przed Pałacem Belwederskim. Metropolita warszawski przemawiał podczas stacji procesji z relikwiami św. Andrzeja Boboli idącej z placu Piłsudskiego do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie z okazji VI Dnia Dziękczynienia.

Reklama

Kard. Nycz podkreślił, że warszawiacy idą w procesji, aby dziękować za wiarę oraz za rodziny i zawierzać je Bożej Opatrzności. - Dzisiaj już chyba wszyscy rozumieją, choć czasem jesteśmy nieporadni w rozwiązywaniu spraw i problemów rodzin, wszyscy rozumiemy, że nie będzie pewnej i bezpiecznej przyszłości Polski bez mocnych rodzin - mówił metropolita warszawski. - To jest to, o czym mówił nam Jan Paweł II dziesiątki razy o rodzinie - tylko rodzina silna, Bogiem silna także, może zapewnić Polsce bezpieczną przyszłość - przypomniał.

Zwracając się do prezydenta RP, kardynał stwierdził, że procesja z relikwiami patrona Polski ma wymiar patriotyczny, modlitwy za ojczyznę, której uczył nas św. Andrzej Bobola, ale również nawiązuje do tematu spotkania młodych na Lednicy, które zakończyło się tej dzisiaj w nocy, a w którym brał również udział Bronisław Komorowski. Tematem spotkania było ojcostwo, w przyszłym roku tematem będzie synostwo.

Metropolita zwrócił też uwagę, że to prezydent ma szczególne prawo jako głowa narodu i ojciec licznej rodziny oraz swoisty obowiązek, aby poruszać tych wszystkich, którzy powinni służyć rodzinie, dbać o nią i sprawiać, by polskie rodziny były silne, by chciały być rodzinami mającymi wiele dzieci, "żebyśmy nie musieli się lękać o przyszłość, żebyśmy nie musieli bać się bardzo niebezpiecznej demografii". 

Procesja z relikwiami św. Andrzeja oboli wyruszyła z pl. Piłsudskiego o godz. 8 rano. Bierze w niej udział ok. tysiąca osób. Ma ona dotrzeć do świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie około południa, wtedy też rozpocznie się Msza św. z uroczystym Aktem Zawierzenia i Dziękczynienia, której przewodniczyć będzie i homilię wygłosi abp Gerhard Ludwig Müller, prefekt watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary. Po 

W trakcie Dnia Dziękczynienia odbędzie się zbiórka do puszek na ukończenie budowy Świątyni Opatrzności Bożej. Kopuła świątyni jest już pokryta miedzią. Dzięki ukończeniu tych prac można przejść do kolejnych etapów budowy. Obecnie trwają m.in. prace przy elewacji Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego, rozbudowywana jest także Aleja Darczyńców, czyli miejsce upamiętniające osoby szczególnie wspierające budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 

 

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
1 2 3 4 5 6 7