Odwiedziła swoje dzieci

W Gosprzydowej zakończyła się peregrynacja obrazu Matki Bożej.

Peregrynacja trwała od 8 września 2012 roku. - Obraz Matki Bożej odwiedził każdą rodzinę w parafii, w sumie 230 rodzin. Ludzie przekazywali sobie obraz z domu do domu. Od razu widać było wielkie zaangażowanie przyjmujących obraz, począwszy od przygotowania domowego ołtarza - mówi ks. Krzysztof Klimczak, proboszcz parafii w Gosprzydowej. Duszpasterz podkreśla, że łaską odwiedzin było m.in. pogodzenie się sąsiadów. Wierni przekazywali sobie księgę dokumentującą przebieg peregrynacji. - Są tam osobiste przemyślenia, napisane nawet wierszem, są prośby, podziękowania. Wiele stron księgi jest przyozdobionych rysunkami, wycinankami - dodaje ks. proboszcz. Bardzo często pojawia się podziękowanie za odwiedziny Matki Bożej, za Jej opiekę, wstawiennictwo.

- Był to czas rodzinnych, domowych rekolekcji. Na przyjęcie obrazu w domach zjeżdżali się także ci, którzy Gosprzydową już opuścili. To było prawdziwe święto, pełne modlitwy - mówi pani Stanisława. Jednym z owoców peregrynacji będzie nabożeństwo do Matki Bożej Gosprzydowskiej w I soboty miesiąca. – Liczymy, że to nas jeszcze bardziej zjednoczy i w kościele i w naszych domach - dodaje pani Stanisława.

Zakończenie peregrynacji miało bardzo uroczysty charakter. Kopia obrazu Matki Bożej, która odwiedzała rodziny, została wniesiona w procesji do kościoła:

Ks. Zbigniew Wielgosz /GN Gosprzydowa_procesja

Po nabożeństwie majowym i powitaniu obrazu, została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bp. Andrzeja Jeża. Eucharystię koncelebrowali księża z dekanatu brzeskiego oraz księża rodacy. W homilii bp Jeż zwrócił m.in. uwagę na znaczenie słowa „jestem” pochodzącego z Apelu Jasnogórskiego, w kontekście kończącej się peregrynacji obrazu Matki Bożej w Gosprzydowej:

Ks. Zbigniew Wielgosz /GN Gosprzydowa_bp Jeż_homilia_owoce peregrynacji

Bp Jeż podkreślił również znaczenie pełnej rodziny dla prawidłowego rozwoju dziecka:

Ks. Zbigniew Wielgosz /GN Gosprzydowa_bp Jeż_homilia_rodzina

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6