Lublin: IV Chrześcijański Tydzień Społeczny

„O godność człowieka i ład społeczny” – to hasło rozpoczętego dziś w Lublinie IV Chrześcijańskiego Tygodnia Społecznego. Debatom, seminariom i wykładom towarzyszy refleksja nad aktualnością przesłania Jana Pawła II dla współczesnych Polaków oraz pytanie: „Jakiej Polski chcemy?”

Wydarzenie współorganizują Wydział Nauk Społecznych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, Europejski Dom Spotkań – Fundacja Nowy Staw oraz NSZZ „Solidarność” Region Środkowowschodni. Uczestnicy rozmawiają „na temat godności, rodziny, pracy – na temat tego wszystkiego, co nas martwi i zastanawia w polskim życiu społecznym” – podkreśla Anna Moskwa, wiceprezes Fundacji. W Tygodniu uczestniczą liderzy i przedstawiciele organizacji, ruchów i grup nieformalnych przejętych troską o budowanie sprawiedliwości społecznej w Polsce i Europie oraz chcący rozwiązywać problemy w duchu nauczania społecznego Kościoła.

„Niezbędny jest ład społeczny. On nie tworzy się «sam», nie może go stworzyć wolny rynek, jak niektórzy błędnie twierdzą – zauważa dziekan Wydziału Nauk Społecznych KUL ks. prof. Stanisław Fel. – Z chrześcijańskiego punktu widzenia trzeba tu odpowiedniej polityki społecznej, odwołującej się do głównej wartości, jaką jest godność osoby ludzkiej, i do praw człowieka. Wtedy ów ład będzie dobrze skonstruowany i będzie umożliwiał rozwój człowieka w wymiarach społecznym, gospodarczym i politycznym”.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11