"Cała Polska tańczy dla papieża"

Na ulicach polskich miast będzie można zobaczyć taniec do tegorocznej piosenki Lednickiego Spotkania Młodych.

W najbliższych dniach na polskich ulicach i placach będzie można usłyszeć tegoroczną lednicką piosenkę „Ojciec” i zobaczyć ułożony do niej taniec. Organizatorzy Spotkania Młodych na Lednicy zapraszają do tego, aby w ramach akcji „Cała Polska tańczy dla papieża” zatańczyć ją specjalnie dla bł. Jana Pawła II w bliskości jego urodzin przypadających 18 maja. To bowiem dzięki niemu Lednica powstała i co roku gromadzi dziesiątki tysięcy osób.

Tegoroczne Spotkanie Młodych odbędzie się już po raz siedemnasty. Tym razem przebiegać ono będzie pod hasłem „W imię Ojca”. Z tej okazji Siewcy Lednicy przygotowali piosenkę „Ojciec”, a ledniccy wodzireje ułożyli do niej taniec, który tańczony będzie już od 16 maja w różnych miejscach Polski, a 1 czerwca na Lednicy.

Te swoiste „urodziny” Jana Pawła II organizowane są już po raz drugi. Tym razem zaproponowano, aby tańczący dla Ojca Świętego równocześnie zatańczyli na cześć wszystkich ojców. Akcja „Cała Polska tańczy dla papieża” ma być także zaproszeniem na tegoroczne spotkanie, które tradycyjnie wypełni radość i entuzjazm.

Jak zauważa w rozmowie z KAI Franciszek Wołoch, rzecznik prasowy Spotkań Młodych, tańczyć może każdy i w każdym miejscu. „Wystarczy zadbać o źródło muzyki i zaprosić kilka osób zachęcając je, by zaprosiły także innych. Film instruktażowy z krokami do tego tańca znajduje się na naszej stronie internetowej. Zostały one pomyślane tak, aby nie sprawiły nikomu trudności” – tłumaczy.

Swój udział w akcji „Cała Polska tańczy dla papieża” zgłosiły już: Tarnobrzeg i Pstrągowa (mieszkańcy tych miejscowości tańczyć będą 16 maja), Poznań, Niegowić, Węgrzce, Skoczów, Olsztyn, Lubin (18 maja), Kraków, Gdańsk, Zakopane, Brzesko, Morąg, Człuchów (19 maja) oraz Wrocław (25 maja) i Gołuchów (26 maja). Szczegóły na www.lednica2000.pl.

Tegoroczne Spotkanie Młodych na Lednicy oficjalne rozpocznie się 1 czerwca o godz. 17. Pola Lednickie otwarte jednak zostaną już o godz. 8 rano, a od godz. 10 młodzi ludzie będą mogli przystąpić do spowiedzi. W ciągu dnia wygłoszone zostaną konferencje oraz świadectwa o ojcostwie, natomiast o godz. 16 swoje słowo skieruje do uczestników o. Jan Góra.

Postacią, którą organizatorzy pragną w tym roku szczególnie przybliżyć uczestnikom, jest bł. Edmund Bojanowski, twórcy ochronek dla dzieci. Pomogą w tym siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek Niepokalanego Poczęcia NMP, założonego przez tego błogosławionego. Federacja Zgromadzeń Sióstr Służebniczek złożyła tez niedawno w Sejmie wniosek o ustanowienie roku 2014 rokiem bł. Edmunda Bojanowskiego w dwusetną rocznicę jego urodzin.

Centralnym punktem spotkania lednickiego będzie Msza św. sprawowana o godz. 19, podczas której homilię wygłosi bp Grzegorz Ryś. Nocą, po adoracji Najświętszego Sakramentu i akcie wyboru Chrystusa, młodzi przejdą przez Bramą III Tysiąclecia.

Wszystkie spotkania odbywające się w ciągu roku na Polach Lednickich organizuje Wspólnota Lednica 2000 działająca przy klasztorze ojców Dominikanów w Poznaniu. Oprócz Spotkania Młodych są to Lednica Dzieci, Lednica Seniora oraz Lednica Motocyklisty oraz letnie rekolekcje i co weekendowe spotkania w ramach Uniwersytetu Wiary.

FranciszkanieTV Siewcy Lednicy - Ojciec (oficjalny teledysk)

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5