Także w tym roku kontynuowana będzie akcja „Słudzy Pana. Kapłani proszą o modlitwę”, której celem jest modlitwa za księży jako wyraz wspólnej odpowiedzialności za dobro Kościoła.
Akcja polega na umożliwieniu wiernym w parafiach podjęcia modlitwy w intencji konkretnego księdza. Po Liturgii Wielkiego Czwartku wierni w parafiach, które wezmą w akcji wziąć będą mogli specjalnie przygotowane "wizytówki", na których widnieć będzie imię księdza, rok jego święceń oraz intencja (ta sama dla wszystkich księży). Osoba, która wzięła karteczkę zobowiązuje się do modlitwy za niego przez kolejne 30 dni. Na wizytówce umieszczona też zostanie wskazówka, że po zakończonej modlitwie można przekazać tę intencję kolejnej osobie, aby modlitwa trwała. W tym roku uczestnicy będą modlić się o umocnienie w wierze i łaskę pokory.
Aby wziąć udział w akcji potrzeba uprzedniego zgłoszenia do organizatorów. Takiego zgłoszenia może dokonać ksiądz pracujący w danej parafii lub upoważniona przez niego osoba świecka . Nowością w tegorocznej akcji jest, że do parafii, które wezmą udział w dziele modlitwy za kapłanów wysłane zostaną wizytówki, z których część będą stanowić intencje z modlitwą za księży posługujących właśnie w tej parafii.
W zeszłym roku 2012 dzięki 230 parafiom, które się zaangażowały w dzieło modlitwy za kapłanów udało się rozprowadzić w Wielki Czwartek w kościołach całej Polski 41 tys. wizytówek z intencjami. A każda oznacza innego księdza.
Ponieważ w Polsce jest tylko około 33 tysiące księży organizatorzy pozwolili sobie wtedy na wizytówkach umieścić imiona księży z takich krajów jak: Norwegia, Słowacja, Austria, USA, Hiszpania, Włochy, Wenezuela, Chile, Korea, Singapur, Filipiny, Tajwan, Japonia, oraz Chiny (Hong-Kong i Macau), Słowacja, Węgry, Irlandia, Wielka Brytania, Kanada, Nigeria.
Więcej na stronie http://www.kaplani.com.pl/mysli/akcja_szczegoly.html
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).
Ojciec Święty przebywa z jednodniową wizytą apostolską na Korsyce.
Jako dewizę biskupiego posługiwania przyjął słowa „Ex hominibus, pro hominibus” (Z ludu i dla ludu).
To nie wojna. T korzystanie z praw zagwarantowanych w konstytucji.