Ofiarowanie Pańskie w Galilei

Ibillin w Galilei stał się miejscem diecezjalnych uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego.

W Roku Wiary Konferencja Ordynariuszy Ziemi Świętej zaprosiła księży, wiernych i osoby konsekrowane do rodzinnego miasta błogosławionej karmelitanki Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Miriam Baouardy, zwanej „Małą Arabką”. Dla licznych uczestników była to okazja do świętowania daru wiary i dzielenia się charyzmatem własnego powołania.

Uroczysta liturgia Ofiarowania Pana Jezusa rozpoczęła się poświęceniem świec i procesją pod przewodnictwem bp. Giacinto Boulosa Marcuzziego, wikariusza łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla terenów Izraela.

Koncelebrowanej Mszy w rycie bizantyjskim przewodniczył melchicki arcybiskup Galilei Elias Chacour. W homilii zwierzchnik wspólnoty tego obrządku podziękował za liczny udział w liturgii celebrowanej w Roku Wiary. Podkreślił, iż wielu „przybyło do Ibillin z bardzo daleka, odpowiadając na zaproszenie zmartwychwstałego Jezusa do spotkania się z Nim w Galilei. Zgromadziliśmy się w tym dniu – dodał, aby odnowić nasze «tak» dla Pana i Jego Kościoła. Pragniemy jednocześnie ukazać światu naszą chrześcijańską jedność”.

Abp Chacour podziękował na koniec członkom zakonów i zgromadzeń zakonnych za świadectwo życia i za posługę, jaką pełnią dla lokalnej wspólnoty i pielgrzymów.

Po Mszy św. została przygotowana wspólnotowa agapa, której towarzyszył koncert grup młodzieżowych z różnych parafii w Galilei. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez grupę „Szalom” z Nazaretu.

W godzinach popołudniowych zostały odprawione uroczyste Nieszpory w Międzynarodowym Centrum Maryi w Nazarecie i pokazano spektakl poświęcony Matce Bożej Gromnicznej, niosącej światu Jezusa, „światło na oświecenie pogan”.

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9
  10 11 12 13 14 15 16
  17 18 19 20 21 22 23
  24 25 26 27 28 29 30
  1 2 3 4 5 6 7