Ibillin w Galilei stał się miejscem diecezjalnych uroczystości Dnia Życia Konsekrowanego.
W Roku Wiary Konferencja Ordynariuszy Ziemi Świętej zaprosiła księży, wiernych i osoby konsekrowane do rodzinnego miasta błogosławionej karmelitanki Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, czyli Miriam Baouardy, zwanej „Małą Arabką”. Dla licznych uczestników była to okazja do świętowania daru wiary i dzielenia się charyzmatem własnego powołania.
Uroczysta liturgia Ofiarowania Pana Jezusa rozpoczęła się poświęceniem świec i procesją pod przewodnictwem bp. Giacinto Boulosa Marcuzziego, wikariusza łacińskiego patriarchatu Jerozolimy dla terenów Izraela.
Koncelebrowanej Mszy w rycie bizantyjskim przewodniczył melchicki arcybiskup Galilei Elias Chacour. W homilii zwierzchnik wspólnoty tego obrządku podziękował za liczny udział w liturgii celebrowanej w Roku Wiary. Podkreślił, iż wielu „przybyło do Ibillin z bardzo daleka, odpowiadając na zaproszenie zmartwychwstałego Jezusa do spotkania się z Nim w Galilei. Zgromadziliśmy się w tym dniu – dodał, aby odnowić nasze «tak» dla Pana i Jego Kościoła. Pragniemy jednocześnie ukazać światu naszą chrześcijańską jedność”.
Abp Chacour podziękował na koniec członkom zakonów i zgromadzeń zakonnych za świadectwo życia i za posługę, jaką pełnią dla lokalnej wspólnoty i pielgrzymów.
Po Mszy św. została przygotowana wspólnotowa agapa, której towarzyszył koncert grup młodzieżowych z różnych parafii w Galilei. Szczególnym zainteresowaniem cieszyło się przedstawienie słowno-muzyczne przygotowane przez grupę „Szalom” z Nazaretu.
W godzinach popołudniowych zostały odprawione uroczyste Nieszpory w Międzynarodowym Centrum Maryi w Nazarecie i pokazano spektakl poświęcony Matce Bożej Gromnicznej, niosącej światu Jezusa, „światło na oświecenie pogan”.
„Wierzę w Boga. Uważam, że to, co się dzieje, nie jest przypadkowe. Bóg ma dla wszystkich plan”.
Kalendarium najważniejszych wydarzeń 2024 roku w Stolicy Apostolskiej i w Watykanie.
„Jesteśmy z was dumni, ponieważ pozostaliście tymi, kim jesteście: chrześcijanami z Jezusem” .
Franciszek zrezygnował z publikacji adhortacji posynodalnej.