Aby nigdy nie brakło tych, którzy głoszą Ewangelię

Z apelem o modlitwę w intencji ewangelizacji świata zwrócił się na Jasnej Górze abp Zygmunt Zimowski. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Chorych i Służby Zdrowia spotkał się z uczestnikami czuwania i sesji misjologicznej Papieskiej Unii Misyjnej.

Tegorocznemu spotkaniu towarzyszyło hasło „Z radością głośmy wiarę całemu światu”.

Abp Zimowski, zwracając się do członków i współpracowników Papieskiej Unii Misyjnej, apelował o modlitwę „żeby nigdy nie brakło tych, którzy głoszą Ewangelię na świecie”. Zauważył, że Europa odeszła od Boga i to ona teraz potrzebuje nowej ewangelizacji. „Sięgnąć powinniśmy do pięknego dokumentu Papieża Jana Pawła II, na ten temat Ecclesia in Europa – Kościół w Europie. Papież wskazuje w nim, że niektórzy mieszkańcy naszego kontynentu żyją tak, jakby Boga nie było, zatracając najpiękniejsze wartości chrześcijańskiej Europy. A zatem potrzebna jest ewangelizacja na krańcach ziemi i nowa ewangelizacja, która powinna rozpocząć się od serca każdego człowieka” – powiedział hierarcha.

Z okazji Roku Wiary sekretariat generalny Papieskich Dzieł Misyjnych i Kongregacja ds. Ewangelizacji Narodów skierowały do wiernych, zwłaszcza chorych i cierpiących, prośbę o całoroczną modlitwę różańcową za dzieło ewangelizacji świata.

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, MISJE

Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  30 1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10