"DJ Fabbs" suspendowany

Przełożony prowincji Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego o. Wojciech Ziółek podjął decyzję o nałożeniu kary suspensy na o. Fabiana Błaszkiewicza, charyzmatycznego rekolekcjonistę i kaznodzieję.

Sytuacja nie ma związku z treścią nauczania tego popularnego duszpasterza biznesmenów, artystów i hiphopowców.

Mocą decyzji zwierzchnika o. Fabiana, nie może on sprawować żadnych czynności kapłańskich oraz sakramentów, głosić kazań, prowadzić rekolekcji i konferencji.

„Decyzja ta powodowana jest długim czasem nielegalnego przebywania poza domem zakonnym, uporczywym unikaniem wszelkich kontaktów z przełożonymi oraz rosnącym zgorszeniem wiernych, którzy dowiadują się o jego nieregularnej sytuacji„ – czytamy w komunikacie podpisanym przez o. Jakuba Kołacza SJ.

”Podjęte kroki mają na celu skłonienie O. Fabiana do nawrócenia i powrotu na drogę życia zakonnego, a także uniknięcia skandalu, który odbiłby się negatywnie na wiernych oraz wszystkich tych, którzy biorą udział w prowadzonych przez niego konferencjach” – głosi komunikat.

Jak wyjaśnił KAI o. Jakub Kołacz, komunikat został wydany w duchu szczerości i uczciwości wobec ludzi, którzy słuchają o. Fabiana. „Nie tylko ważne jest co kto mówi, ale kto to mówi” – dopowiedział jezuita. Jak zapewnił o. Kołacz, władze zwierzchnie suspendowanego zakonnika nie mają zastrzeżeń do treści jego nauczania i nie będą zabraniać słuchania jego nagrań. Natomiast u podstaw decyzji było zaprzestanie przez o. Fabiana prowadzenia życia zakonnego.

W ocenie o. Kołacza suspensa może być środkiem leczącym, który pomoże skłonić o. Fabiana do refleksji i powrotu na drogę życia zakonnego, do czego się zobowiązał ślubami.

45-letni o. Fabian Błaszkiewicz jest jednym z najpopularniejszych polskich duszpasterzy, który ściąga na swoje konferencje tłumy słuchaczy. Zasłynął jako profesjonalny mówca motywacyjny, rekolekcjonista, kierownik duchowy, bloger, duszpasterz młodzieży, odnowy charyzmatycznej, biznesmenów i artystów. Na scenie muzycznej znany jako DJ Fabbs, jest współtwórcą zespołu „Korzeń z Kraju Melchizedeka”. Autor kilku książek i audio-booków.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8