Wypadek Matki Bożej

O modlitwę i o pomoc finansową proszą koordynatorzy peregrynacji Ikony Matki Bożej Częstochowskiej „Od Oceanu do Oceanu”.

W niedzielę 28 października w niemieckiej Fuldzie doszło do wypadku, w wyniku którego „Life Mobil”, z Ikoną, został poważnie uszkodzony. Pojazd uderzył w zbyt niską bramę. W efekcie zostały wypadły wszystkie szyby z ołtarza. „Nie jest łatwo zbić taką szybę, w którą można rzucić dużym kamieniem z odległości 2 metrów i nawet się jej nie porysuje. Nie tylko feretron, ale i sama Ikona jest uszkodzona, na szczęście tylko ramka na lewym górnym rogu. Główna część Ikony jest nienaruszona” – informuje Human Life International - Polska.

Ołtarz pozostał w Fuldzie i zajmą się nim specjaliści, a Ikona pojechała do Kassel, zgodnie z harmonogramem. 2 listopada Ikona ma wjechać do Belgii, a 5 listopada do Wielkiej Brytanii. „Tam ołtarz jest absolutnie konieczny” – podkreślają świeccy liderzy ruchów obrony życia, którzy apelują o pomoc i modlitwę.

„Ołtarz ten jest prototypem i przy wszelkich naprawach nie można działać rutynowo. Trzeba też sprawdzić i naprawić feretron. Potrzebne są dodatkowe fundusze na łączność, transport i reperacje. A są to niestety wydatki absolutnie wcześniej nieplanowane” – zaznaczają pomysłodawcy peregrynacji.

Tej jesieni Ikona Częstochowska odwiedzi: Belgię, Wielką Brytanię, Irlandię, Francję, Hiszpanię. Na Boże Narodzenie dojedzie do Fatimy w Portugalii. W przyszłym roku zaplanowano kolejny etap pielgrzymki, który rozpocznie VII Światowy Kongres Modlitwy w Obronie Życia na początku marca w Fatimie. Natomiast od maja 2013 Ikona będzie podróżować po Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.

Ta bezprecedensowa podróż rozpoczęła się 15 czerwca we Władywostoku, a na jej trasie znalazło się 17 krajów: Rosja, Białoruś, Ukraina, Łotwa, Litwa, Polska, Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Chorwacja, Włochy, Austria, Liechtenstein i Szwajcaria. Obecnie Ikona odwiedza Niemcy.

Strona internetowa peregrynacji znajduje się pod adresem: www.odoceanudooceanu.pl.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9