Ruszyła Misja Madryt

Rozpoczęła się mająca na celu odnowienie wiary „Misja Madryt”, będąca przedłużeniem Światowych Dni Młodzieży.

Liturgia inaugurująca to misyjne wydarzenie sprawowana była wczoraj wieczorem w katedrze Almudena. Madrycka akcja przebiega pod hasłem: „Słudzy i świadkowie Prawdy”. Jej uczestnikom specjalnego błogosławieństwa udzielił Benedykt XVI.

Mszy przewodniczył kard. Antonio María Rouco Varela, a koncelebrowali biskupi i liczni kapłani. Misja Madryt, która jest przedłużeniem Światowych Dni Młodzieży, to „wspaniała inicjatywa z punktu widzenia duszpasterskiego i apostolskiego archidiecezji madryckiej”. Jest odpowiedzią na słowa Papieża, „który zaprasza Kościół do przeżycia Roku Wiary jako okazji do nowej ewangelizacji” – powiedział kard. Rouco Varela w homilii. Podobnie jak Kościół, także każdy chrześcijanin jest z natury misjonarzem i dlatego „wszyscy powinni być świadkami prawdy Chrystusa, świadkami nadziei Chrystusa, świadkami miłości Chrystusa. Dzisiejsza ludzkość tego potrzebuje” – podkreślił kard. Rouco Varela. W czasie Mszy miało miejsce uroczyste rozesłanie misjonarzy, rodzin, ruchów i osób zakonnych. Każdy niósł zapaloną pochodnię jako znak rozpoczętej „Misji Madryt”.

Na zakończenie liturgii zostało odczytane pozdrowienie Benedykta XVI, który udzielił specjalnego błogosławieństwa na czas misji.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8