Energetyzuje dorosłych, demoralizuje dzieci

Ruszyła kolejna kontrowersyjna kampania reklamowa. Zdjęcia wyzywających, niemal nagich kobiet zachęcają do zakupu napoju energetyzującego "Black". Konsumenci zaczynają protestować. Na billboardy patrzą również dzieci.

Od kilku dni na ulicach polskich miast można zobaczyć rzucające się w oczy billboardy z niemal nagimi kobietami opatrzone bardzo jednoznacznymi hasłami. To nowa kampania reklamowa napoju energetycznego „Black”. Główny nurt kolejnej już serii reklam produktu to billboardy oraz reklama prasowa („Playboy” i „CKM”).

Według Kodeksu Etyki Reklamy plakaty reklamowe znajdujące się w przestrzeni publicznej należy traktować jak reklamę skierowaną do dzieci. Niedawne reklamy telewizyjne napoju Black zostały uznane za szkodliwe dla dzieci przez Radę Reklamy, która stwierdziła, że nie powinny być one emitowane przed godz. 20.00. Tymczasem billboardy promujące napój, z natury dostępne dla widza 24 godziny na dobę, zawierają treści erotyczne i uprzedmiotawiające wizerunek kobiet.

Sprawą zajęło się Stowarzyszenie „Twoja Sprawa”, które na swoich stronach internetowych zachęca do wyrażania sprzeciwu wobec wykorzystywania w reklamie treści demoralizujących dzieci. Akcja zakłada działanie dwuetapowe. Pomysłodawcy zachęcają, aby wysyłać maile, lub dzwonić z wyrazami sprzeciwu wobec kampanii do osób zarządzających firmami Stroer
Media oraz Clear Channel, właścicieli nośników, na których umieszczono reklamy Black. Adresy skrzynek oraz numery telefonów można znaleźć na stronie Stowarzyszenia:

Maile: TUTAJ.

Numery telefoniczne: TUTAJ.

Trzeci etap to składanie skarg do Rady
Reklamy korzystając z formularza dostępnego TUTAJ.

 

 

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8