Czterej biskupi i kobieta

Czterech hierarchów polskiego Kościoła oraz Polka jako audytorka – pojadą na XIII Zwyczajne Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów. Odbywać się ono będzie w Rzymie w dniach od 7 – 28 października pod hasłem: „Nowa ewangelizacja dla przekazu wiary chrześcijańskiej”.

Jak dowiedziała się KAI, na Synod pojadą kardynałowie Kazimierz Nycz i Stanisław Dziwisz, a także arcybiskupi Józef Michalik – przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski i Stanisław Gądecki - wiceprzewodniczący KEP. Natomiast metropolita lubelski abp Stanisław Budzik uda się na Synod, w wypadku gdyby któryś z wyżej wymienionych hierarchów nie mógł w nim wziąć udziału.

W charakterze audytorki pojedzie była przewodnicząca Światowej Konferencji Instytutów Świeckich Ewa Kusz. Była ona również audytorką na poprzednim Synodzie Biskupów

W Synodzie uczestniczyć będą też Polacy, którzy stoją na czele watykańskich dykasterii: prefekt watykańskiej Kongregacji ds. Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski, przewodniczący Papieskiej Rady ds. Świeckich kard. Stanisław Ryłko oraz arcybiskup Zygmunt Zimowski, który od 2009 roku jest przewodniczącym Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia.

Ponieważ Synod zbiegnie się z 50. rocznicą otwarcia II Soboru Watykańskiego, Benedykt XVI uda się 4 października do Loreto. Będzie to powtórzenie historycznej pielgrzymki, jaką pół wieku temu odbył bł. Jan XXIII do Asyżu i Loreto w przeddzień otwarcia obrad Soboru. Benedykt XVI pragnie w tamtejszym sanktuarium zawierzyć Matce Bożej prace Synodu oraz Rok Wiary, którego inauguracja nastąpi 11 października br.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9