Katolicy uczestniczą w żałobie po śmierci patriarchy tamtejszego przedchalcedońskiego Etiopskiego Kościoła Ortodoksyjnego.
Abuna Paulos był ojcem duchowym dla wszystkich Etiopczyków – napisał w przesłaniu kondolencyjnym przewodniczący katolickiego episkopatu Etiopii abp Abune Berhaneyesus Souraphiel. Przypomniał on, że często zasięgał rady zmarłego patriarchy, którego uważał za swego przyjaciela, i współpracował z nim w wielu sprawach.
Katolicki metropolita Addis Abeby przypomina też osobiste kontakty zmarłego z Papieżami: Janem Pawłem II i Benedyktem XVI. Przypomnijmy, że Ojciec Święty wystosował przesłanie kondolencyjne zaraz po nagłej śmierci Abuny Paulosa, która nastąpiła 16 sierpnia. Datę pogrzebu ustalono na przyszły czwartek.
Etiopski Kościół Ortodoksyjny to obok Ormian, Jakobitów i Koptów jeden z Kościołów powstałych na skutek nieprzyjęcia uchwał soboru w Chalcedonie z 451 roku dotyczących sposobu połączenia w jednej osobie Jezusa Chrystusa bóstwa i człowieczeństwa. Do połowy XX wieku podlegający patriarsze koptyjskiemu w 1959 roku uzyskał autokefalię. Kultywuje wiele zwyczajów chrześcijanom innych denominacji kojarzących się raczej ze Starym Testamentem (np. obrzezanie). W jego duchowości silnie wyakcentowana jest potrzeba postu. Dziś zarówno prawosławni jak i katolicy uznają, że doktryna Kościołów przedchalcedońskich faktycznie nie różni się od przyjętej w Chalcedonie ortodoksji.
Aby - jak wyjaśnił papież - “w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego”.
26 stycznia XXV Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
Prezydent kraju Claudia Sheinbaum ogłosiła 20 stycznia program „Meksyk Cię obejmuje".
Stowarzyszenie Katechetów Świeckich zwraca uwagę na faworyzowanie tzw edukacji zdrowotnej.