Młodzi katolicy za kratami

Po serii aresztowań pracowników, współpracowników i korespondentów Wietnamskiej Sieci Informacyjnej Redemptorystów (VENs), które miały miejsce 30 lipca ubiegłego roku w Sajgonie, fala bezprawnych aktów przemocy rozciągnęła się również na miasto Vinh w diecezji Hanoi.

Aresztowano już w sumie 17 młodych katolików. Wydaje się, że wydarzenia w Sajgonie były początkiem zakrojonej na szeroką skalę akcji aresztowań i oskarżeń przeciwko kapłanom i katolickim parafiom, a także racją usprawiedliwiającą serię profanacji dokonanych w stacji misyjnej Con Cuong.

Mimo iż upłynął już rok od tych wydarzeń, do dziś władze nie podały żadnych przyczyn zatrzymań. Aresztowani nie mają dostępu ani do prawników, ani do posług religijnych. W rocznicę zajść agencja redemptorystów wystosowała specjalny komunikat. Przypomina w nim, że wszyscy zostali zatrzymani za działalność religijną i charytatywną, wbrew prawu obowiązującemu w Wietnamie, a także z pogwałceniem konwencji międzynarodowych podpisanych przez ten kraj. Wzywa się zatem władze do natychmiastowego zwolnienia zatrzymanych, gdyż nie dopuścili się żadnego czynu ściganego prawem, albo postawienia ich przed niezależnym sądem, zgodnie z zasadami zawartymi w Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8