Życzenia Benedykta XVI na złoty jubileusz kapłaństwa kard. Terrazasa

Wdzięczność za hojność ducha widoczną w wielu pracach apostolskich kard. Julio Terrazasa wyraził mu Benedykt XVI. Boliwijski hierarcha obchodził 29 lipca 50. rocznicę święceń kapłańskich. Papieski list z życzeniami został odczytany i przekazany złotemu jubilatowi na sprawowanej przez niego dziękczynnej Eucharystii.

„Mój poprzednik, czcigodny Sługa Boży Paweł VI, powołał cię na biskupa pomocniczego Kościoła w La Paz w Boliwii, któremu posługując, oddałeś się misji głoszenia odkupienia Pana – napisał Ojciec Święty. – Cztery lata później bł. Jan Paweł II uczynił cię pasterzem Kościoła w Oruro, a następnie arcybiskupem Santa Cruz de la Sierra. W końcu, ten sam Papież, mając na uwadze twoje zasługi dla Kościoła, wyróżnił Cię rzymską purpurą kardynalatu”.

Benedykt XVI wskazał także na wieloletnie przewodniczenie hierarchy, z wielką mądrością, pracy boliwijskiej konferencji episkopatu. „Chciałbym tym listem przekazać ci moje uznanie w dniu, w którym celebrujesz, pośród radosnych wspomnień, rocznicę twoich święceń kapłańskich” – dodał Benedykt XVI. W tym kontekście Papież przypomniał słowa św. Bernarda: „Patrz na gwiazdę, wzywaj Maryi, a z Nią przy boku i z Jej ochroną nie bój się niczego; pod Jej przewodnictwem nie osłabniesz, z Jej pomocą dotrzesz do celu”.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  28 29 30 31 1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 1
  2 3 4 5 6 7 8