Ankieta, modlitwa, formacja i zaplecze

Wprawdzie lato w pełni, ale w ramach prac presynodalnych troszkę będzie się działo także w czasie wakacji - czytamy na facebookowym profilu II Synodu Katowickiego.

Czego nie widzimy, a co ciągle się dzieje?

Po pierwsze: ankieta, czyli o czym będziemy dyskutować?

Prace Zespołu Presynodalnego będą dotyczyć teraz ostatecznego kształtu ankiety dotyczącej tematów, jakimi może/ powinien się zająć synod. O jej wypełnienie zostaną poproszeni - na początku września - księża oraz osoby świeckie z Parafialnych Rad Duszpasterskich, ruchów i stowarzyszeń kościelnych, a także wspólnoty konsekrowane, (zapowiadający to komunikat Zespołu został rozesłany przed kilkoma dniami).

W oparciu o wyniki tej ankiety i sugestie abp. Wiktora Skworca Zespół przygotuje materiały dla komisji tematycznych synodu (proponując ich liczbę i zakres działań).

Po drugie: modlitwa - tu zapotrzebowanie nie maleje

Bardzo prosimy o modlitwę za synod w czasie wakacyjnych rekolekcji, pielgrzymek itd. Wszystkie grupy, które bardziej lub mniej systematyczną modlitwę za synod pragną podjąć (i otrzymywać informacje o szczegółowych intencjach) mogą się zgłaszać, pisząc na adres synod@archidiecezja.katowice.pl

Byłoby świetnie, gdyby wspólnota modlitwy wokół synodu nie tylko powstała, ale też nie była anonimowa (listę wspólnot modlących się za synod będziemy na bieżąco publikować). Indywidualnie można także zasygnalizować swoją modlitwę na portalu wiara.pl - wejdź TUTAJ

Po trzecie: formacja - synod jest do niej okazją

Jeśli synod ma być wydarzeniem pogłębiającym świadome przeżywanie bycia Kościołem, to konieczna jest też praca nad świadomością... Dlatego pracujemy nad koncepcją wsparcia formacyjnego dla osób, które będą się angażować w prace przygotowawcze synodu. Już teraz zapraszamy członków Parafialnych Rad Duszpasterskich do udziału w rekolekcjach, które od 2013 roku zorganizujemy w archidiecezjalnych domach rekolekcyjnych. Dokładniejsze informacje pojawią się we wrześniu.

Synod będzie jednym z głównych tematów corocznego spotkania formacyjnego księży dziekanów i wicedziekanów (prosimy o intensywną modlitwę w ostatnich dniach lipca) oraz pojawi się - przynajmniej pobocznie - wśród tematów poruszanych w ramach dorocznej pielgrzymki kapłanów i kleryków do katedry Chrystusa Króla w Katowicach w ramach Dnia Modlitw o Uświęcenie Duchowieństwa (1.09).

Po czwarte: zaplecze, czyli wszystko co być powinno...

W ciągu najbliższych miesięcy powstanie logistyczne zaplecze prac związanych z synodem: od września ruszy sekretariat (miejsce i osoby) oraz strona internetowa (z mechanizmami do obsługi ankiet oraz wsparcia pracy grupowej dla przyszłych zespołów synodalnych).

 

«« | « | 1 | » | »»

TAGI| KOŚCIÓŁ, SYNOD

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9