95 lat temu Matka Najświętsza objawiła się w portugalskiej Fatimie.
Jej orędzie pokuty i nawrócenia znane jest na całym świecie. Pani Fatimska obiecała swoim czcicielom szczególne łaski: ocalenie od piekła oraz wieczną szczęśliwość. Historia zakopiańskiego Sanktuarium łączy się z jeszcze jednym wydarzeniem. W 1946 roku nasz Episkopat dokonał aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Maryi. Również w tym roku księża Pallotyni uczynili z Krzeptówek Centrum Kultu Fatimskiego, którym jest do dziś.
Najpierw pojawiła się tu kaplica Niepokalanego Serca Maryi, a w 1992 roku kardynał Macharski dokonał poświęcenia kościoła. Wiąże się z tym kolejne wydarzenie- Sanktuarium stanowi wotum wdzięczności za ocalenie Jana Pawła II w zamachu z 13 maja 1981. Razem z przekonaniem, że to Matka Boża kierowała kulą, pojawiła się idea budowy świątyni. Dziś jest ona jednym z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. U jej progu stoi pomnik Jana Pawła II. W parku na terenie parafii znajduje się też pamiątkowy Ołtarz, wybudowany na czas pielgrzymki w 1997 roku. Papież jest na Krzeptówkach ciągle obecny.
Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej jest miejscem modlitwy oraz odpoczynku dla duszy. To święte miejsce, w którym króluje Maryja. Po całym dniu spędzonym na wycieczkach górskich, odwiedziny Krzeptówek będą doskonałym dopełnieniem pobytu w Tatrach, a także przeżyciem duchowym.
Nad sprawami duchowymi nie mamy pełnej kontroli i należy być ostrożnym.
Symbole tego spotkania – krzyż i ikona Maryi – zostaną przekazane koreańskiej młodzieży.
W ramach kampanii w dniach 18-24 listopada br. zaplanowano ok. 300 wydarzeń.
Wraz z zakorzenianiem się praktyki synodalności w Kościele w Polsce - nadziei będzie przybywać.