Młodzi zaśpiewali Koronkę do Bożego Miłosierdzia

Młodzież zgromadzona na Polach Lednickich k. Gniezna zaśpiewała o godzinie 15.00 Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Rozważania poprowadziły siostry ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, do którego należała św. siostra Faustyna Kowalska – patronka dzisiejszego spotkania pod Bramą Rybą.

W czasie modlitwy Drogą III Tysiąclecia przeszli młodzi ludzie niosąc symboliczne blado-czerwone promienie nawiązujące do tych, które wychodzą z serca Jezusa Miłosiernego na obrazie wymalowanym według wskazówek św. siostry Faustyny.

Młodzież wysłuchała także fragmentów Dzienniczka Apostołki Miłosierdzia i modliła się za kapłanów, małżeństwa, rówieśników, dzieci – zwłaszcza te porzucone i nienarodzone, a także za siostry Matki Bożej Miłosierdzia. Modlitwa była prowadzona w kilku językach.

Lednicki apel młodych odbywa się po raz szesnasty. W tym roku spotkaniu przyświeca hasło: „Miłość Cię znajdzie” zaczerpnięte z Dzienniczka św. siostry Faustyny. Każdy z uczestników spotkania otrzymał książeczkę z wyborem tekstów Apostołki Miłosierdzia oraz serce z piernika z hasłem spotkania.

Nad Lednicę przywieziona została także zakonna obrączka św. siostry Faustyny, która dotąd nie była publicznie pokazywana, a także konfesjonał, przy którym święta się spowiadała. Młodzież będzie mogła także uczcić relikwie św. Faustyny, z którymi siostry przejdą między sektorami po oficjalnym rozpoczęciu spotkania.

Młodzież gromadzi się na Polach Lednickich od samego rana. Wiele grup przed przyjazdem pod Bramę Rybę zatrzymało się w Gnieźnie, gdzie odbyła się jutrznia z prymasem Polski. Tradycyjnie nad Lednicą młodzież może skorzystać z sakramentu pojednania oraz porozmawiać z zakonnikami i zakonnicami o powołaniu.

Pod Brama Rybą tradycyjnie nie brakuje żywiołowych tańców i śpiewów, do których, wbrew niskiej temperaturze i padającemu co jakiś czas deszczowi, zagrzewają „Siewcy Lednicy”. Uczestnicy mogą także spróbować zupy szczawiowej z jajkiem, którą częstują siostry.

Oficjalne rozpoczęcie spotkania zaplanowano na godzinę 17.00. Obwieści je tradycyjnie lednicki dzwon przy biciu którego Drogą III Tysiąclecia przejdzie procesja z relikwiami świętych i błogosławionych m.in. św. Wojciecha, św. siostry Faustyny i bł. Jana Pawła II.

Kolejnym punktem czuwania będzie spotkanie z siostrami z Łagiewnik, które opowiedzą o życiu w zgromadzeniu oraz o swojej patronce, a później wyruszą do sektorów z czterdziestoma relikwiarzami, tak by młodzież mogła poczuć bezpośrednią bliskość, a także ucałować relikwie świętej.

Centralnym punktem wieczoru będzie Msza św. sprawowana pod przewodnictwem prymasa Polski abp. Józefa Kowalczyka i koncelebrowana przez wszystkich obecnych nad Lednicą kapłanów. Homilię podczas Eucharystii wygłosi biskup koszalińsko-kołobrzeski Edward Dajczak, pomysłodawca i duchowy opiekun Przystanku Jezus. Przesłanie do młodych skieruje także papież Benedykt XVI.

W wieczornej części czuwania zaplanowano także spotkanie z Jezusem Miłosiernym poprzez adorację Jego wizerunku, który góruje nad Lednicą. Następnie zaplanowano „Godzinę bł. Jana Pawła II”, w której młodzież odda hołd papieżowi Polakowi poprzez wyśpiewanie pieśni „Abba, Ojcze”. Będzie miało również miejsce zawierzenie świata Bożemu Miłosierdziu. Przed północą uczestnicy apelu będą rozważać uczynki miłosierdzia względem duszy i ciała, a później dokonają wyboru Chrystusa jako najwyższej wartości w swoim życiu. Spotkanie zakończy tradycyjnie przejście przez Bramę Rybę.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8