Kibicuj, nie pij!

"Kibicuj, nie pij! - apeluje przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej 2012 Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

"Kibicuj, nie pij! - apeluje przed Mistrzostwami Europy w piłce nożnej 2012 Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości. Jego przewodniczący, bp Tadeusz Bronakowski, podkreśla, że polska flaga i hymn narodowy nie powinny być traktowane jako narzędzia do promocji piwa. "To działanie podstępne, niosące niebezpieczne konsekwencje, a jednocześnie obraźliwe".
"Wielu ludzi nie wyobraża sobie, że można cieszyć się sportem bez alkoholu. Skutecznie wykorzystują to producenci piwa, którzy już od wielu tygodni intensywnie wiążą swoje produkty z emocjami sportowymi, z poczuciem patriotyzmu i wspólnoty" - ostrzega bp Bronakowski. - "Polska flaga i hymn nie powinny być traktowane jako narzędzia do promocji piwa. To działanie podstępne, niosące niebezpieczne konsekwencje, a jednocześnie obraźliwe".

Przewodniczący Zespołu KEP ds Apostolstwa Trzeźwości zwraca uwagę, że gdy człowiek nie potrafi odczuwać radości bez alkoholu, gdy nie może trzeźwo bawić się z innymi, gdy musi wzmacniać swoje emocje piciem, to poważne ostrzeżenie i znak wkraczania na drogę uzależnienia. To szczególne zagrożenie zwłaszcza w grupie młodych, wśród których dramatycznie wzrasta poziom spożywania alkoholu.

"Dlatego prosimy wszystkich polskich kibiców, ludzi odpowiedzialnych za przebieg imprez sportowych, wszystkich ludzi dobrej woli – stwórzmy największy stadion trzeźwych, prawdziwie radosnych kibiców" - apeluje bp Bronakowski. "Wspierajmy polską reprezentację i inne zespoły trzeźwym dopingiem. Pokażmy naszym gościom z całego świata, że jesteśmy ludźmi wolnymi, potrafiącymi się bawić, cieszyć, przeżywać zawody sportowe bez alkoholu. Pokażmy, że jesteśmy narodem ludzi trzeźwych, odpowiedzialnych za siebie, za bliźnich i za Ojczyznę".

"Pamiętajmy, że jako ludzie wierzący należymy do zwycięskiej drużyny Pana Jezusa, który jako jedyny daje nam prawdziwą wolność i szczęście" - zaznacza.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8