Ks. Oder: Sygnały o uzdrowieniach za sprawą Jana Pawła II

Postulator procesu kanonizacyjnego Jana Pawła II ksiądz Sławomir Oder powiedział PAP, że kilka sygnałów o możliwych przypadkach cudu, potrzebnych do kanonizacji papieża wywołało zainteresowanie jego biura i dlatego czeka na dokumentację.

W związku z przypadającą w poniedziałek 7. rocznicą śmierci bł. Jana Pawła II ksiądz Oder dokonał podsumowania pracy od czasu beatyfikacji 1 maja zeszłego roku w Watykanie.

"Mijający rok był pełen inicjatyw związanych z obchodami dziękczynienia za beatyfikację Jana Pawła II. Odprawiano msze dziękczynne, odbyło się wiele spotkań, konferencji, spotkań modlitewnych i sympozjów poświęconych przybliżeniu i pogłębieniu przesłania życia i nauczania Błogosławionego"- podkreślił ks. Oder w wypowiedzi dla PAP.

Dodał, że powstały pierwsze kościoły i kaplice dedykowane błogosławionemu Janowi Pawłowi II. Zauważył, że w rożnych częściach świata tworzone są grupy modlitewne związane z postacią polskiego papieża.

"Szczególnym fenomenem jest pielgrzymowanie relikwii. Dotarły one na wszystkie kontynenty jako widzialny znak jego duchowej bliskości i zachęta do naśladowania przykładu życia oddanego Bogu i Kościołowi" - stwierdził postulator procesu.

Pytany zaś o odzew na wystosowany po beatyfikacji jego apel o przysyłanie informacji o możliwych przypadkach uzdrowienia za wstawiennictwem papieża, odparł: "Nadeszło wiele zgłoszeń łask przypisywanych jego interwencji".

"Kilka z nich jest przedmiotem głębszego zainteresowania, w związku z czym poczynione zostały kroki pozwalające na zebranie odpowiedniej dokumentacji" - wyjaśnił ksiądz Oder.

Spośród dokumentacji, która zostanie nadesłana, postulator wybierze budzący najmniejsze wątpliwości, niewytłumaczalny z medycznego punktu widzenia przypadek uzdrowienia, który poddany zostanie dalszym badaniom i ocenom w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Ostateczną decyzję o uznaniu cudu i zgodzie na kanonizację podejmuje papież.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9