Wszystkich prowadzić do Chrystusa

Nadzieja „nowej ewangelizacji”, to tytuł pierwszego listu pasterskiego abp Wacława Depo metropolity częstochowskiego po ingresie do Bazyliki Archikatedralnej w Częstochowie, który zostanie odczytany w niedzielę, 5 lutego, we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji częstochowskiej.

Nowy metropolita częstochowski pisze m.in.: „Za przykładem św. Pawła – przez głoszenie Ewangelii – pragnę prowadzić Was i wszystkich ludzi do Chrystusa. Was, którzy jesteście blisko i tych, którzy są z dala od Ewangelii i Kościoła". Hierarcha zauważa, że „największym zagrożeniem i nieszczęściem człowieka jest nieznajomość Ewangelii, a tym samym brak spotkania i znajomości Chrystusa. A to oznacza również brak umiejętności nadania sensu swojemu życiu.”

W swoim pierwszym liście pasterskim nowy metropolita częstochowski wyraża wdzięczność abp Stanisławowi Nowakowi „za wieloletni i wielokształtny trud duszpasterskiej odpowiedzialności i współpracy wraz z Księżmi Biskupami Pomocniczymi, Braćmi w kapłaństwie”. Kieruje również wdzięczność „w stronę ludzi służących Prawdzie, którzy współpracowali w przekazie obszernych i rzetelnych informacji na czele z naszym Tygodnikiem Niedziela, rozgłośniom radiowym: Fiat, Jasna Góra, Radia Maryja oraz Telewizji Trwam.”

Uroczysty ingres abp Wacława Depo do Bazyliki Archikatedralnej Świętej Rodziny odbył się 2 lutego, w Święto Ofiarowania Pańskiego.

Abp Wacław Depo jest piątym biskupem diecezjalnym Kościoła częstochowskiego a zarazem drugim arcybiskupem metropolitą częstochowskiej prowincji kościelnej. Kościołem częstochowskim kierowali kolejno biskupi: Teodor Kubina (1925-51), Zdzisław Goliński (1951-63), Stefan Bareła (1964-84), Stanisław Nowak (1984-92, od 25 marca 1992 do 29 grudnia 2011 arcybiskup metropolita częstochowski).

W herbie biskupim abp W. Depo umieścił słowa: „Ad Christum Redemptorem hominis” – „Ku Chrystusowi Odkupicielowi człowieka”.

«« | « | 1 | » | »»
 • Savonarola
  08.02.2012 01:35
  Nowy metropolita czestochowski bedzie mial nie lada problem,bo rozdmuchany do granic obledu kult Maryi przyslania nam Jezusa,a "cudowny, laskami slynacy" obraz kobiety z dzieckiem na reku przynosi czestochowskiej diecezji niemale wplywy materialne...Jezus jakos "zapomnial" nam powiedziec,ze Maryja powinna byc nasza posredniczka,a jedyna modlitwa jakiej nas nauczyl skierowana jest do naszego Ojca Swietego (nie mylic z papiezem!)- Stworzyciela nieba i ziemi.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8