Wielka misja Roku Wiary

Na wczorajszych nieszporach w bazylice św. Piotra Papież zachęcił zakonników do zaangażowania w obchody Roku Wiary i głoszenia Dobrej Nowiny.

Zapowiedział przy tym, że Kongregacja ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego wyda specjalne wytyczne, jak osoby zakonne mają przeżywać Rok Wiary i brać udział w nowej ewangelizacji. Inicjatywy związane z Rokiem Wiary przedstawił w wywiadzie dla dziennika L’Osservatore Romano z 3 lutego przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji, abp Rino Fisichella.

Jedną z ważnych inicjatyw nowej ewangelizacji w Europie jest „Misja w metropolii”. Obejmie ona w Wielkim Poście – a więc już za niecały miesiąc – 12 miast europejskich, w tym również Warszawę. Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji zaproponował, by w przyszłym roku misję tę rozciągnąć na 72 wielkie miasta naszego kontynentu. Propozycja spotkała się z dobrym przyjęciem i będzie realizowana – powiedział abp Fisichella w wywiadzie dla watykańskiego dziennika. Tak więc jeszcze w czasie trwania Roku Wiary misja ewangelizacyjna z czytaniem Słowa Bożego, katechezami miejscowych biskupów, udzielaniem sakramentów i świadectwami miłosierdzia obejmie kilkadziesiąt europejskich metropolii. Liczby 12 i 72 mają znaczenie symboliczne, nawiązując do Ewangelii. Chrystus rozesłał najpierw apostołów, a następnie głoszenie królestwa Bożego powierzył większej grupie uczniów.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 1 2 3 4 5
  6 7 8 9 10 11 12
  13 14 15 16 17 18 19
  20 21 22 23 24 25 26
  27 28 29 30 31 1 2
  3 4 5 6 7 8 9