Kardynalski dzień modlitwy

Benedykt XVI zwołał do Rzymu członków kolegium kardynalskiego oraz nowych kardynałów nominatów na dzień refleksji i modlitwy.

Odbędzie się on w nowej auli synodalnej w Watykanie 17 lutego, a zatem w przeddzień ogłoszonego już wcześniej konsystorza. Temat spotkania to „Głoszenie Ewangelii dzisiaj, między missio ad gentes i nową ewangelizacją”. W refleksję wprowadzi referat abp. Timothy’ego Dolana, metropolity Nowego Jorku. W programie dnia przewidziano też wystąpienie abp. Rina Fisichelli, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Będzie on mówił o Roku Wiary.

W watykańskim komunikacie podano również, że ze względów zdrowotnych na najbliższym konsystorzu nie zostanie kreowany kardynałem o. Karl Josef Becker SI. Włączenie do kolegium kardynalskiego niemieckiego jezuity odbędzie się w innym terminie i będzie miało charakter prywatny.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
 • ctLmBznUijhEHfIbk
  18.03.2013 05:15
  Na blogu o. Pawła Kozackiego OP 25.04.2011r. przeczytałam m.in. / / Ojca Dominika wydhoczącego w Wielki Piątek z konfesjonału zaczepiła kobieta: A gdzie w grobie jest Pan Jezus? zapytała. Grf3b przygotowali studenci z Beczki i miał on postać krzyża z kwiatf3w wyrastającego z kamiennego postumentu. Na tle krzyża umieszczona była monstrancja z Najświętszym Sakramentem. Dominik odpowiedział: Na pewno jest, proszę się przypatrzyć . Kobieta popatrzyła chwilę i stwierdziła: Jest Najświętszy Sakrament, ale Pana Jezusa nie ma / / A w moim kościele jest!!! Taki duży! Figura leży w kruchcie i wykorzystywana jest do dekoracji grobu Pańskiego. Często, przed albo po mszy św. , widzę modlące się przed tą figurą osoby. No cf3ż jak umiemy tak rozumiemy. A już poważnie, to myślę, że prawdziwa dojrzała wiara wymaga bezustannej pracy nad sobą. Jako dzieci, zabierane przez rodzicf3w do kościoła, uczestniczymy w rytuałach, ktf3re początkowo kształtują naszą pobożność. Ona jest jakby fundamentem do budowania właściwej wiary. Mf3wi się, że niektf3rzy posiadają łaskę wiary. Może i tak. Im pewnie jest łatwiej. Inni zmagają się z wątpliwościami, pytaniami, zwątpieniami. Ale najważniejsze to to, żeby mieć w sobie pragnienie wiary. Owo pragnienie zmusza do wysiłku ciągłego poszukiwania i odkrywania. Jeżeli nie podejmujemy tego wysiłku pozostaje nam tylko pobożność.
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11
  12 13 14 15 16 17 18
  19 20 21 22 23 24 25
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8