Portugalia: masoneria i polityka

Przynależność do masonerii jest sprzeczna z wiarą katolicką - przypomina arcybiskup Lizbony.

Przed „bezpośrednim wpływem masonerii na wydarzenia polityczne” ostrzegł przewodniczący episkopatu Portugalii na zakończenie sesji rady stałej tego gremium. Zebrani w Fatimie biskupi debatowali m.in. nad sytuacją społeczną pogrążonego w kryzysie kraju. Wśród pytań skierowanych później przez dziennikarzy do kard. José Policarpo znalazły się także kwestie dyskutowane na forum publicznym, w tym polemika wokół domniemanych powiązań masonerii ze światem polityki i mediów. Zdaniem patriarchy Lizbony „nie ma potrzeby, by politycy publicznie deklarowali przynależność do loży”, choć przyznał realność masońskich wpływów w życiu publicznym Portugalii. Przypomniał przy tym, że zgodnie z nauczaniem Kościoła przynależność do tego rodzaju związków jest sprzeczna z wiarą katolicką.

Przewodniczący episkopatu Portugalii odniósł się także do zagadnień bioetycznych, w tym dopuszczalności aborcji i eutanazji. Chodzi o starania jednej z organizacji obywatelskich, by przeprowadzić referendum nad zlikwidowaniem aborcji na życzenie oraz zabronieniem eutanazji. Z projektem tym zapoznali się biskupi. „Myślę, że nadszedł czas, by dać do zrozumienia całemu społeczeństwu, iż sprawa nienaruszalności życia ludzkiego dotyczy wszystkich obywateli, a nie wyłącznie Kościoła” – stwierdził kard. Policarpo.

«« | « | 1 | » | »»
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  26 27 28 29 30 31 1
  2 3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  1 2 3 4 5 6 7