Benedykt XVI o przyjęciu Chrystusa

Tajemnicy Bożego Narodzenia poświęcił Benedykt XVI swą katechezę ogólną przypadającą w tym krótkim, a jednocześnie bardzo głębokim i intensywnym okresie liturgicznym, których kulminację stanowi noc Bożego Narodzenia i obchodzona 6 stycznia Epifania.

W auli Pawła VI zgromadziło się około 7 tys. wiernych.

Ojciec Święty zaznaczył, że Boże Narodzenie oznacza zatrzymanie się na kontemplacji Dzieciątka, tajemnicy Boga, który staje się człowiekiem w pokorze i ubóstwie, ale nade wszystko jest ono przyjęciem na nowo w nas samych tego Dzieciątka, którym jest Chrystus Pan, aby żyć Jego życiem, aby sprawić, że jego uczucia, myśli, działania stały się naszymi uczuciami, myślami, działaniami.

Jest to także ukazanie radości, nowości, światła, które Boże Narodzenie wniosło w całe życie człowieka, abyśmy i my byli tymi, którzy niosą tę radość, światła Bożego innym ludziom. "W tym okresie odkrywamy naszą najgłębszą godność – że jesteśmy synami Bożymi" – podkreślił papież.

- Niech światło Chrystusa płynące z Betlejem rozjaśnia drogi waszego życia - powiedział Benedykt XVI zwracając się do pielgrzymów z Polski uczestniczących w dzisiejszej (4 stycznia) audiencji ogólnej. W czasie katechezy wygłoszonej w Auli Pawła VI papież nawiązał do trwającego okresu Bożego Narodzenia. Jak podkreślił, że jest to czas rozważania tajemnic wiary związanych z przyjściem na ziemię Syna Bożego.

Polskie tłumaczenie papieskiej katechezy znajdziesz TUTAJ :.

«« | « | 1 | » | »»
Dodaj komentarz
Gość
  Nick (wymagany lub )

  Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

  Pobieranie...

  Archiwum informacji

  niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27 28
  29 30 31 1 2 3 4
  5 6 7 8 9 10 11