Kościół o młodych

Jak postrzegani są młodzi w Kościele? Mówiono o tym zarówno podczas odbywającego się we Wrocławiu Ogólnopolskiego Forum Młodych jak i podczas spotkania Rady Apostolstwa Świeckich.

Na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu rozpoczęło się dzisiaj 27. Ogólnopolskie Forum Młodych. Na jego temat wybrano słowa: „Znajdź swoje miejsce (w) Kościele!”.

„W” umieszczono w nawiasie nieprzypadkowo – wyjaśnia kleryk Marek Leśniak, prezes Koła Teologicznego Studentów Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu: „To «w» jest w nawiasie, gdyż będziemy rozpatrywać ten temat na dwóch płaszczyznach. W pierwszej, aby znaleźć swoje miejsce w Kościele, aby młody człowiek znalazł to miejsce, aby nie bał się. Żeby nie powiedział, że to miejsce jest tylko dla starych ludzi. Druga płaszczyzna, to aby Kościół znalazł swoje miejsce w społeczeństwie” – powiedział kleryk Leśniak.

Forum Młodych we Wrocławiu potrwa do 18 listopada.

W sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie odbyło się dzisiaj spotkanie Rady Apostolstwa Świeckich. Tematem obrad była diagnoza stanu duchowego polskiej młodzieży.

Jak przyznał przewodniczący Rady abp Marian Gołębiewski, rozpatrywano zarówno negatywne, jak i pozytywne zjawiska zachowania młodych ludzi. „Młodzież może nie zdaje sobie sprawy, że jest manipulowana, że świat walczy o konsumenta i to takiego, który będzie bezwzględnie oddany, będzie zainteresowany, a to nie jest najważniejsze. Ulegając pewnym trendom młodzież nie wie nawet, że rzeczywiście zbacza z drogi właściwej. Nawet współczesne środki techniczne czy internet to świat wirtualny, a nie rzeczywisty. Przez ten świat młodzi chcą się kontaktować z drugim człowiekiem, zatracając realną relację do niego” – powiedział metropolita wrocławski.

Temat komercjalizacji życia współczesnej młodzieży, w odniesieniu do wyzwań nowej ewangelizacji, będzie kontynuowany podczas następnego spotkania Rady, które odbędzie się w kwietniu przyszłego roku.

«« | « | 1 | » | »»

Reklama

Reklama

Reklama

Archiwum informacji

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6